1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung’dan Yeni Katlanabilir Telefon Patenti

Samsung’dan Yeni Katlanabilir Telefon Patenti

Katlanabilir telefon pazarındaki en güçlü oyuncuların başında gelen Samsung yeni katlanabilir telefon patentiyle dikkatleri çekiyor.

Samsung'dan Yeni Katlanabilir Telefon Patenti

Galaxy Z Fold ile daha önce karşımıza çıkan Samsung, akıllı telefon pazarındaki en güçlü isim olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy Z Flip başta olmak üzere ardından ise Galaxy Z Fold’lar ile birlikte kullanıcıların oldukça ilgisini çeken şirket katlanabilir telefon pazarındaki liderliğini kolay kolay kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

91mobiles’ın haberine göre Samsung, WIPO’ya yeni bir patent başvurusu gerçekleştirdi. Katlanabilir ve kaydırmalı bir mekanizmaya sahip olacak telefon bu sayede ortaya çıktı.

Söz konusu patente hasıl olan telefonun fikri daha önce TCL tarafından bulunmuştu. Şirketin Fold and Slide konseptiyle birlikte katlanabilir ve kaydırmalı mekanizmaya sahip telefon 10” ekrana sahip bir tablete dönüşüm sağlayabiliyor. Samsung’un cihazı hakkında detay bulunmasa da benzer bir tasarım anlayışı olduğu gözler önüne seriliyor.

Samsung'dan Yeni Katlanabilir Telefon Patenti

Cihaz merkezi ekseninde katlanabiliyor ve aynı zamanda açıldığında kaydırmalı mekanizmasıyla birlikte daha büyük ekran ortaya çıkıyor. Patent başvurusu yapılan bu cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği şimdilik biliniyor.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap