• Ana Sayfa
 • Mobil
 • Samsung Galaxy M01 Core Satışa Çıktı Teknik Özellikleri ve Fiyatı Neler ?

Samsung Galaxy M01 Core Satışa Çıktı Teknik Özellikleri ve Fiyatı Neler ?

 Samsung Galaxy M01 Core Satışa Çıktı Teknik Özellikleri ve Fiyatı Neler ?
Okunuyor Samsung Galaxy M01 Core Satışa Çıktı Teknik Özellikleri ve Fiyatı Neler ?

Samsung uygun fiyatlı model skalasına bir ürününü daha dahil etti.

Samsung’un son dönemlerde akıllı telefon sektöründe rakiplerine göre kayıplarda olduğu su götürmez bir gerçek. Bunun en büyük nedeni Samsung’un Hindistan pazarında ki ağırlığını yitirmiş olması. Geçtiğimiz yıllarda Hindistan’da en çok cep telefonu şirket konumunda olan Samsung şimdi diplere çökmüş ve Xiaomi, Vivo’nun gölgesinde 3.sıraya kadar gerilemiş durumda. Nüfus bakımından böyle bir ülkede kan kaybı Samsung’u açıkçası mutlu etmiyor.

Bundan dolayı uygun fiyatlı telefon modellerine ağırlık veren şirket, geçtiğimiz günlerde Galaxy M01 Core’u satışa sundu. Fiyat bakımından oldukça uygun olan cihaz kullanıcılarının karşısına 80 dolarlık bir fiyat etiketiyle geliyor belki de en büyük albenisi bu diyebiliriz. Bu cihaz telefon olsunda alo desin yeter diyenlerin kaçırmaması gereken uygun fiyatlı bir model olduğunu söylemekte yarar var fazla bir beklenti içine girmemek gerekiyor. Cihaz gücünü MediaTek’in MT3739 işlemcisinden alıyor. Telefon da 1 GB RAM’e yer verilmiş durumda buna 16 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Ancak bu alan sınırlandırılmış lakin endişe etmenize gerek yok microSD kart desteği imdadınıza yetişecektir.

3000 mAh’lık bir batarya kapasitesiyle gelen cihazın arka kamera kurulumunda 8 MP ana kamera + 5 MP ön kamera bulunuyor. 720p+ çözünürlüğünde 5.3 inçlik ekranı bünyesinde barındıran telefonun fiyatı çok uygun belirttiğimiz üzere 80 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Telefon ilk olarak Hindistan’da satışa çıkıyor. Galaxy M01 Core’un Avrupa’ya gelip gelmeyeceğiyle ilgili bir çıkarımda bulunmak şu an için zor.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Selim
  Selim
  ziyaretci
  8 ay önce

  Alo desinciler için gayet yeterli bir telefon ayrıca şirketler bile kullanabilir özellikle Türkiye’ye gelirse anneme düşünebilirim zaten çok kullanamıyor bu alışması için oldukça ideal.

  Cevapla
  6
Yazı Ekle