1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung Galaxy A52 5G İçin Çalışmalar Başladı

Samsung Galaxy A52 5G İçin Çalışmalar Başladı

Samsung Galaxy A52 5G İçin Çalışmalar Başladı

Samsung’un daha önce satışa sunduğu A52 için 5G modeli geliyor.

Samsung bu yıl içerisinde orta segmente hitap edebilecek iki cihazı kullanıcılarıyla buluşturdu. Galaxy A52 ve A72’den oluşan bu cihazlar ülkemizde de satışa sunulmuş olup bünyesinde 4G desteğini barındırıyor.

Genel olarak Avrupa pazarında satılan cihazların 5G modelleri bulunuyor. Samsung bu noktada Galaxy A52 5G versiyonunu şimdiden Hindistan pazarı için hazırlamaya başladı bile.

Söylentilere göre bu cihaz SM-A526B/DS model numarsına sahip ve Samsung Hindistan’ın web sitesinde çevrimiçi destek üzerinden görüntülenebilir durumda. Bu durum Samsung’un bu modeli Hindistan için yayınlamak istediğini gösteriyor.

SAMSUNG A52 5G TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Samsung Galaxy A52 5G, bizleri Super AMOLED Infinity O Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekranla karşılıyor bahsi geçen ekranın 120Hz’lik bir ekran tazeleme oranının olduğunu hatırlatalım. Gücünü Snapdragon’un 750G işlemcisinden alan cihaza 6 / 8 GB RAM ve 128 / 256 GB’lık dahili depolama alanı eşlik ediyor.

Samsung Galaxy A52 5G İçin Çalışmalar Başladı
Samsung’un daha önce satışa sunduğu A52 için 5G modeli geliyor.

microSD kart yardımıyla bu depolama alanı arttırılabiliyor. Cihazın arka tarafına geçecek olursak burada bizleri 64 MP ana kamera karşılıyor. Ön tarafına ise 32 MP’lik bir selfie kamerası yerleştirilmiş. Kamera kurulumunda bu ana kameranın yanında 3 adet daha sensör olduğunu hatırlatalım.

4500 mAh pil kapasitesiyle gelen telefon IP67 sertifikasına sahip.

Yorum Yap