1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Redmi’nin İlk Oyuncu Telefonu Yakında Gelebilir

Redmi’nin İlk Oyuncu Telefonu Yakında Gelebilir

Redmi'nin İlk Oyuncu Telefonu Yakında Gelebilir

Redmi, oyunculara odaklanacağı yeni telefon üzerinde çalışıyor.

Xiaomi, ilk olarak 2018 yılında oyuncu tarafında Black Shark oyuncu telefonu ile görünmüştü. Geçtiğimiz günlerde şirket Black Shark 4 ve Black Shark 4 Pro oyuncu telefonları ile karşımıza çıktı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin alt markası konumunda bulunan ve piyasaya sunduğu fiyat/performans cihazlarıyla bildiğimiz Redmi her geçen gün gelişen oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor.

Daha önce Redmi’nin Genel Müdürü Lu Weibing, şirketin ilk oyun telefonu üzerine çalışmalar yaptığını açıklamıştı. Şirkete yakın çeşitli kaynaklar, Redmi’nin ilk oyuncu telefonunun ay sonundan önce tanıtabileceği yönünde iddialar ortaya attılar.

Redmi'nin İlk Oyuncu Telefonu Yakında Gelebilir
Redmi, oyunculara odaklanacağı yeni telefon üzerinde çalışıyor.

Redmi’nin oyunculara yönelik telefon söylenenlere göre MediaTek’in amiral gemisi Dimensity 1200  işlemcisiyle gelecek. Daha önce Redmi K40 serisinde gördüğümüz Samsung E4 AMOLED ekranı bünyesinde barındırıyor.

Telefonun kamera tarafına bakmak gerekirse 64 MP Sony IMX686 ana sensör bulunan dörtlü  bir kamera kurulumu yer alıyor. Delikli bir ekran tasarımıyla göreceğimiz cihazın, 5000 mAh kapasiteli pili bulunurken bu pil 30 dakikalık bir süre içerisinde tam kapasiteyle şarj edilebilecek.

Redmi’nin yeni oyuncusunun fiyatına da değinmek gerekirse 300 dolar civarında olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde daha net detaylar belli olacaktır. Sizleri yeni detaylarla birlikte bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap