OPPO Türkiye’de Fabrika Kurulacağını Doğruladı

 OPPO Türkiye’de Fabrika Kurulacağını Doğruladı
Okunuyor OPPO Türkiye’de Fabrika Kurulacağını Doğruladı

Çin merkezli OPPO, Türkiye’de yatırım yapacağını açıkladı.

Şirket Tuzla’da kurulacak olan fabrika için şimdiden iş ilanlarını vermeye başladı. Ülkemize kısa süre önce giriş yapan OPPO, önümüzdeki aylar içerisinde mobil telefon üretimine adım atmayı planlıyor.

OPPO‘nun açıklamasından günler önce Tuzla’da kurulacak olan fabrika için iş ilanı verdiği ortaya çıktı. Şirket 11 farklı iş kolu için ilan verirken, ilanlarda “Tuzla’daki fabrika için” notu dikkat çekti.

Çeşitli telefon modellerini ülkemizde üretmeyi hedefleyen şirket aynı zamanda Avrupa pazarı başta olmak üzere bazı pazarlara da ihracat yapacak.

Türkiye‘de yapılacak olan yatırımla ilgili açıklama yapan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou şunları söyledi;

“OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz”

Yorum Yap
Yazı Ekle