Nokia 5.4 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!

 Nokia 5.4 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!
Okunuyor Nokia 5.4 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!

HMD Global’in bünyesinde bulunan Nokia’nın yeni telefonu Nokia 5.4 resmen tanıtıldı.

Son olarak karşımıza Nokia‘nın geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan dizüstü bilgisayarı Nokia PureBook X14 çıkmıştı. Nokia, dizüstü bilgisayar ile yetinmeden yeni akıllı telefonu Nokia 5.4‘ü tanıttı.

Nokia 5.4, 6,39 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde bir ekran ile geliyor. Ekranın sol üst köşesinde kamera deliği yer alırken, bu deliğin içerisinde 16 MP‘lik bir selfie kamerası bulunuyor. Telefon gücünü Snapdragon’un 662 işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye 4 GB RAM ve 64 / 128 GB olmak üzere alternatifleri bulunan bir dahili depolama alanı eşlik ediyor.

Nokia 5.4‘ün 4000 mAh kapasiteli bir bataryası bulunuyor. Kamera tarafına da geçecek olursak diğer özellikleri gibi bu tarafta da oldukça güçlü görünüyor. Zira cihazın 48 MP ana, 5 MP makro ve 2 MP makro yanında 2 MP‘de derinlik kamerası olmak üzere çerçeve şeklinde dörtlü bir kamera kurulumu bulunuyor. Cihazın kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacağını da belirtelim.

NOKİA 5.4’ün FİYATI NE KADAR OLACAK ?

Nokia 5.4‘ün Avrupa satış fiyatı 189 dolar bandında belirlenmiş durumda. Ülkemize giriş yapıp yapmayacağı şimdilik belli değil.

Yorum Yap
Yazı Ekle