1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Netflix’in Eski Yöneticisi Rüşvet’den Suçlu Bulundu

Netflix’in Eski Yöneticisi Rüşvet’den Suçlu Bulundu

Netflix'in Eski Yöneticisi Rüşvet'den Suçlu Bulundu

Netflix’in eski yöneticisi rüşvet yüzünden suçlu bulundu.

Netflix’in bilgi teknolojisi operasyonlarından sorumlu eski başkan yardımcısı Michael Kail, için şirket ile ortaklık gerçekleştiren teknoloji şirketlerinden komisyon aldığı gerekçesiyle aldığı komisyonlar ile rüşvet, dolandırıcılık, kara para aklama sebeplerinden daha önce dava açılmıştı.

Eski yönetici Kail, geçirdiği bir buçuk haftalık duruşmadan sonra jüri tarafından suçu sabit görüldü. 2011 yılından başlamak üzere 2014 yılına kadar Netflix’te mevcut görevini devam ettirmiş ardından, 2014 yılı içerisinde Yahoo’da görev yaparak ardından şirketten ayrılmış.

Netflix, görevinden sonra Kail’e dolandırıcılıkla ilgili güvene dayalı görevleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açılmış, sonrasında 2015 yılında mahkeme dışında taraflar birbirleriyle anlaşmaya varmıştı.

Şirket eski yöneticisi için 2018 yılında yeniden dava açtı. Kail, iddia edilen 29 ayrı suçun 28’inden geçtiğimiz cuma günü jüri kararı gereğince suçlu bulundu. Eski yöneticisi mevcut suçlar karşısında 20 yıllık bir hapis cezasıyla karşı karşıya geldi.

Gelen açıklamalara göre Kail, görevde kaldığı süre boyunca 500 bin dolardan fazla bir rüşvet aldı.

Yorum Yap