1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Microsoft Yeni Office Tasarımını Kullanıcılara Sundu

Microsoft Yeni Office Tasarımını Kullanıcılara Sundu

Microsoft’un geçtiğimiz Temmuz ayında testine başladığı Office uygulamalarının yeni tasarımı Microsoft 365 ve Office 2021 kullanıcıları için geldi.

Microsoft Yeni Office Tasarımını Kullanıcılara Sundu

Microsoft daha önce Office uygulamaları için Windows 11 işletim sistemiyle benzeşen bir arayüz tasarımını test ediyordu. Şirketin açıklamasına göre yeni tasarım Microsoft 365 ve Office 2021 kullanıcıları için sunulmaya başlandı.

Yeni tasarım güncellemesiyle birlikte, farklı bir arayüzden ziyade Windows’un yeni sürümüyle uyumlu şekilde düzenlemeler yapılmış durumda.

Kullanıcılar istediklerinde bağımsız olarak uygulama temalarını da kullanma imkânına sahip olacaklar. Yeni tasarımda yuvarlatılmış köşeler dikkat çeken değişikliklerin başında geliyor.

Microsoft Yeni Office Tasarımını Kullanıcılara Sundu

Office uygulamalarında uygulama penceresinde sağ üst köşede bir megafon simgesiyle karşılaşan kullanıcılar buradan yeni tasarımı etkinleştirebilecekler.

Megafon simgesine tıklayan kullanıcılar Coming Soon başlığını taşıyan bir pencere ile karşılaşacaklar burada güncel tasarıma erişim sağlanabilecek istenirse eski tasarıma dönme imkânı bulunuyor.

Yorum Yap