Microsoft Yapay Zeka Teknolojisi İle Haber Yazacak

 Microsoft Yapay Zeka Teknolojisi İle Haber Yazacak
Okunuyor Microsoft Yapay Zeka Teknolojisi İle Haber Yazacak

Microsoft geliştirdiği sistem ile şua MSN üzerinden sunduğu yazılarını yapay zeka ile yazacak

Yapay zeka teknolojisi son yıllarda hayatımızda olabildiğince yer edinmiş durumda. Microsoft bu teknolojiden gücünü alarak çalışmaya devam ediyor. Tabii ki yapay zeka dediğimiz zaman aklımıza gelen firmalardan biri kesinlikle Microsoft, habercilik anlayışında radikal değişiklikler yapmak istiyor. Microsoft, aktif kullanımda olan bir haber sitesi için yapar zeka sistemlerinden yararlanıldığı yazar ve içerik üreticisi ekibi oluşturmayı planlıyor.

Microsoft geliştirdiği yapay zeka sistemi ile gazetecilerin yaptığı işleri robotlara yaptırmayı düşünüyor. Haber içeriklerinin hazırlanması firma tarafından teric edilecek, ancak bu yöntem ile gazetecilerin yerini robotlar almış olacak. Konuya ilişkin açıklama yapan yetkililer, salgın süreci düşünülerek alınan bir karar olmadığını belirterek yapay zeka yüzünden işinden ayrılmak durumunda kalanların başka işlerde çalışacağını belirttiler.

Bahse konu olan teknolojiyi faaliyete geçirmesi çok zaman almayacak Microsoft’un, Haziran ayı sonu itibarı ile gazetecilik görevini yürüten 50 çalışan işinden ayrılacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle