1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Mate 20 Pro, Galaxy S10 modeline çalım atacak

Mate 20 Pro, Galaxy S10 modeline çalım atacak

featured

Bir süredir internet ortamında dönen Huawei Mate 20 Pro söylentilerine bir yenisi daha eklendi. Eğer iddialar doğruysa Huawei, Samsung’a büyük bir çalım atacak ve Mate 20 ProGalaxy S10 modelinde beklenen özelliği alacak.

Huawei Mate 20 Pro modeli Galaxy S10’a çalım atacak

Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 20 Pro için büyük bir iddia daha ortaya atıldı. Eğer bu iddialar doğrulanırsa, Galaxy S10 modelinde beklenen bir özelliği kullanan ilk model Mate 20 Pro olacak.

Mate 20 Pro, Galaxy S10 modeline çalım atacak

Huawei’nin Qualcomm tarafından geliştirilen ikinci nesil ultrasonic parmak izi okuyucularına yer vereceği ortaya çıktı. Bu sensörün, Samsung tarafından Galaxy S10 için çok yüksek adetli üretildiği belirtilse de, Huawei’nin işi daha hızlı yapacağı iddia ediliyor.

Tam ekran deneyimini gerçek anlamda sunabilecek bu özelliği, Vivo Nexmodelinde görmüştük ancak bu modelde kullanılan sensör, Çin merkezli Gudixfirmasına aitti ve verimlilik konusunda biraz daha geride kalan bir teknoloji. Qualcomm ise, bu teknolojiyi ikinci nesil formuna ulaştırdı. Birinci nesilde, maksimum 300 mikron kalınlık desteklenirken, ikinci nesil ultrasonic sensörler, 800 mikron kalınlığa kadar destek sunabilecek.

Kısa bir süre önce Huawei ve Qualcomm arasında gerçekleşen lisans ve teknoloji önceliği anlaşmasının da 2019 yılının Şubat ayına kadar süreceğini düşünecek olursak, Huawei’nin işi ne kadar sıkı tuttuğunu anlamak hiç de zor değil. Samsung’un Galaxy S10 modelini Şubat ayının sonunda duyuracağını da hesaba katacak olursak, sonbahar döneminde tanıtılacak olan Mate 20 Pro modelinin, bu önemli özelliği aylar öncesinden kullanıma sunması büyük bir avantaj olacak.

Huawei’nin yapacağı bu hamle, akıllı telefon dünyasında son dönemlerde rüzgarı arkasına alan şirketin ivmelenmesini daha da artıracak gibi görünüyor.

Yazan: Kaan Arlı | Kaynak: SDN-ShiftDelete.Net

Yorum Yap

Yorum Yap