Maden Suyu ve Soda Arasındaki Ayrım Hangisi Daha Sağlıklı ?

 Maden Suyu ve Soda Arasındaki Ayrım Hangisi Daha Sağlıklı ?
Okunuyor Maden Suyu ve Soda Arasındaki Ayrım Hangisi Daha Sağlıklı ?

Toplumda kalıplaşmış bir yargı var maden suyu ve sodanın aynı olduğu düşünülüyor.

Maden suyu ve soda mideyi rahatlatan bir etkiye sahip. Tabi ki burada bir ayrım var maden suyu bünyesinde mineral barındırıyor bu sağlık açısından oldukça faydalı. Maden suyunun içerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunur. Sodaya gelecek olursak içilebilir nitelikte herhangi bir suya karbonhidrat dahil edilerek elde edilir. Maden suyu oldukça faydalı minerali bünyesinde barındırırken soda da bu mineraller bulunmuyor.

Maden suyu ihtiyacımız olan minerali karşılamak için oldukça faydalı ve güzel bir içecektir. İçeriğinde ki mineraller sebebiyle insan sağlığını olumlu yönde etkiler. Bir insan ter, solunum, idrar gibi faaliyetler sonucunda kaybettiği mineralleri tekrar kazanması için maden suyu destekleyici bir etkendir. Bağırsak fonskiyonlarını rahatlatıcı bir etkisi olduğunu da hatırlatmak gerekir maden suyunun.

Maden suyu böbrek fonsiyonlarını dengelerken, yapacağınız diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacınıza da katkısı olur. Cildinizin pürüzsüz, canlı görünmesine yardımcı olur. Yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması açısından oldukça faydalı bir destekleyici olarak niteleyebiliriz. Aynı zamanda maden suyu içerdiği kalsiyum sebebiyle, ağız ve diş sağlığımızın gelişmesinde yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap
Yazı Ekle