Lenovo yeni ThinkPad klavyesini tanıttı!

 Lenovo yeni ThinkPad klavyesini tanıttı!
Okunuyor Lenovo yeni ThinkPad klavyesini tanıttı!

Lenovo, Thinkpad’lerin klasik özelliklerini harmanlayarak yeni nesil teknolojilerle bir araya getirdiği ThinkPad TrackPoint Keyboard II’yi tanıttı.

Lenovo, yeni klavyesi ThinkPad TrackPoint Keyboard II’yi duyurdu. Yeni klavye, standart ThinkPad klavyelerde alışık olduğumuz fare kontrolcüsü ile birlikte geliyor. TrackPoint adı verilen bu fare kontrolcü, mouse kullanabilme imkanı tanıyor.

Lenovo , dizüstü bilgisayar klavyesini masaüstüne taşıma konusunda bu ilk atağı değil daha önce piyasaya bir ürün sürmüştü. Ancak bu ürün eski model bir Micro USB ile şarj edilebiliyordu ve daha klasik bir tuş düzeni bulunmasından dolayı dezavantajları vardı bunlardan bir tanesi eski bir Bluetooth standardı kullanmaktaydı.

ThinkPad’lerin belki de en önemli özelliği tuşların arasındaki yuvarlak kırmızı fare kontrolcüsü artık bunu masaüstü kullanıcılarına da sunuyor. TrackPoint, ayrı bir fareye sahip olmadan bilgisayarı uzaktan kullanmak isteyen kullanıcılar için neredeyse bulunmaz bir nimet niteliğinde. USB-C girişine sahip klavye, Bluetooth veya bir USB alıcı aracılğıyla bilgisayara bağlanabiliyor. USB alıcısı aynı anda iki cihazı destekleyebiliyor ve Windows’un yanısıra Android’de de çalışabiliyor.

ThinkPad TrackPoint Keyboard II, dizüstü bilgisayar klavyesine alışanlar için masaüstün de yazma deneyimini en üst seviyeye çıkarmakta. Klavye Lenovo’nun web sitesinde 99 dolar’lık fiyat etiketiyle satışa çıkmış durumda.

Yorum Yap
Yazı Ekle