1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Karaismailoğlu: “İnternet yavaş değil, orta paketler” Tercih Ediliyor

Karaismailoğlu: “İnternet yavaş değil, orta paketler” Tercih Ediliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “İnternet yavaş değil, orta paketler tercih ediliyor” açıklamasıyla gündeme geldi.

Karaismailoğlu:

Bildiğiniz gibi ülkemizde internet hızları eşit oranda her bölgede aynı değil. Kullanıcıların ödediği paralara karşılık aldıkları internet hızları tatmin edici olmuyor.

İnternet hızıyla ilgili gelen eleştirilere yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ülkemizdeki sabit internet hızının düşük olmasının sebebi olarak kullanıcıların orta hızlara sahip paketleri daha fazla tercih etmesini sebep gösterdi.

Daha önce konuya yönelik olarak Türk Telekom CEO’su Ümit Önal yaptığı açıklamada “Hız meselesi Türk Telekom için bir ödevdir” ifadesini kullanmıştı.

Yine konuya yönelik bir diğer açıklama ise Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç’tan geldi. Kıraç, “Örneğin Almanya’da fiberleşme oranı yüzde 3.5, bizde yüzde 20… Polonya’da satılan tarifelerin yüzde 50’si 50 megabitin üstünde. Türkiye’de kullanıcılar düşük hızları tercih ediyor. Bir de Avrupa’da hane başına 1.4; Türkiye’de 3.4 kişi düşüyor. Ciddi ortak kullanıcı var! Haliyle hız düşüyor. Dahası kapıda fiber var ancak apartmanların iç donanımı fibere uygun değil“ açıklamasını yapmıştı.

Yorum Yap