1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Tanıtıldı Fiyatı ve Özellikleri

Apple’ın lansmanın da ailenin büyüklerinden iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’da tanıtıldı.

6,1 inç ekran boyutuyla iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max, daha önceki iPhone modellerinden iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinden ekran anlamında oldukça büyük. iPhone 12 Pro Max şimdiye kadar ekran olarak en büyük iPhone olarak nitelemek yanlış olmayacaktır.

İPHONE 12 PRO VE İPHONE 12 PRO MAX’IN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, gücünü Apple’ın A4 Bionic işlemcisinden alacak. Bu cihazların diğerlerinden temel bir farklılığı bulunuyor her iki cihaz LIDAR sensörü ile birlikte geliyor. Tabii ki soracaksınız bu sensör nedir diye, LIDAR sensörü cihazların iPad Pro’daki gibi AR efektleri için kullanılacak, düşük ışık koşulları gibi zor koşullarda destek sağlayacak. Apple, LIDAR ismini verdiği sensörün netlemeyi altı kat daha hızlandırdığını dile getirdi.

iPhone 12 Pro, üçlü bir kamera kurulumuyla birlikte geliyor. Apple bu cihazda geçen yıl iPhone 11 Pro’da olduğu gibi 12 MP geniş, telefoto ve ultra geniş kamera kullanmayı ihmal etmemiş.

iPhone 12 Pro Max’e, gelecek olursak buradaki geniş açılı kamera daha hızlı diyafram açıklığı sunuyor. Kullanıcılarına yüzde 27 oranında geliştirilmiş düşük ışık performans imkanı verdiğini de atlamayalım. Cihazda bulunan telefoto lens, 4X yakınlaşmayı mümkün kılabiliyor. Apple bu model tarafında kamera tarafında oldukça çalışmış gibi görünüyor. Cihada 2,5 kata kadar optik yakınlaştırma sunan ve 65 mm odak uzunluğu bulunan 12 MP bir telefoto kamera bizleri karşılıyor.

İPHONE 12 PRO VE İPHONE 12 PRO MAX’IN FİYATI NE ?

iPhone 12 Pro, 999 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkacakken iPhone 12 Pro Max, ise 1099 dolarlık bir fiyat ile çıkışını yapacak.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap