iPhone 11 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

 iPhone 11 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?
Okunuyor iPhone 11 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Apple, merakla beklenen yeni iPhone modellerini tanıttı. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone Pro Max ailesinin özellikleri ve fiyatı ne…

Apple’ın yeni iPhone modelleri tanıtıldı. ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Cupertino’da bulunan Apple Park’ta düzenlenen etkinlikle kullanıcılara tanıtılan Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max oldu.

iPhone 11 özellikleri

Daha önceki iPhone modeli XR’da olduğu gibi iPhone 11’inde 6.1 inç boyutunda Liquid LCD ekranı bulunmakta. Cihazın ön tarafında ise bizleri herzaman ki gibi serinin önceki modellerinden süregelen ekran çentiği bulunmakta. Bu ekran çentiğinin üzerinde ise 12 Megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera ve Face ID sensörleri bulunuyor.

iPhone 11’in renk seçeneklerine bakacak olursak mor, beyaz, yeşil, sarı ,siyah ve kırmızı olmak üzere 5 farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Apple’ın bu seneki en büyük değişikliği ise kamera tarafında oldu Apple, serinin giriş modelinde ultra geniş açılı kamera sensörüne sahip çift kamera kullandı.

iPhone 11 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?Bu kameralar f/1.8 12 Megapiksel ve f/2.4 diyafram açıklığında 12 Megapiksel çözünürlüklü ve ultra geniş açılı olarak geliyor. Ultra geniş açılı kamera iPhone kullanıcılarına 120 derecelik bir görüş açısı sağlıyor. Kamera tarafında açıklanan bir diğer önemli detaylardan biri ise gece modu oldu. Apple kullanıcılarının uzun süredir beklediği muzdarip olduğu konulardan biri gece moduydu bu özellik sayesinde kullanıcılar artık zorlu gece koşullarında da kaliteli fotoğraflar çekebilecek.

Cihazın ön tarafına gelecek olursak 12 Megapiksellik TrueDepth sensörü bulunuyor. Bu kameralar ile birlikte kullanıcılar 4K 60 FPS videolarda çekebilecek.

iPhone 11 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?Yeni iPhone modellerinin en çok dikkat çeken özelliği Apple A13 işlemcisi oldu. Serinin önceki modellerine göre daha az enerji tüketeceği iddia edildi. Bu işlemci 2.66 GHz hızında çalışıyor ve 6 çekirdekli bir mimariye sahip oyun ve uygulamalarda önceki muadillerine göre daha hızlı işlem yapabilme yeteneğine sahip.

Artırılmış gerçeklik yeteneği kazandırılan bu işlemci Neural Engine çekirdeği ile CPU ve GPU’ya fazla yük bindirmeden yapay zeka gerektiren işlemleri kolaylıkla aşabiliyor.

iPhone 11 de 4 GB RAM ve 64/256/512 GB depolama seçenekleri bulunuyor.

iPhone 11 Fiyatı

iPhone 11’in tanıtıldığı etkinlik sırasında cihazın fiyatı da netlik kazandı. Yapılan açıklamaya göre  699 dolarlık bir fiyatla 20 Eylül’de ön siparişte olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın