iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?

 iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?
Okunuyor iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?

Apple, uzun zamandır beklenen iPhone 11 Pro’yu sonunda tanıttı. İşte özellikleri ve fiyatıyla ilgili detaylar…

Apple her yıl olduğu gibi yeni modellerini Apple Park içerisindeki Steve Jobs Saloununda düzenlediği tanıtım etkinliğiyle kullanıcılarının beğenisine sundu. iPhone 11 Pro tarafında tasarım ve donanım açısından en büyük değişim kamera tarafında oldu.

iPhone  11 Pro Apple’ın yeni A13 Bionic işlemcisi ile geliyor. Cihaz gece yeşili, uzay grisi, gümüş ve yeni altın rengi olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle geliyor.

iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?iPhone 11 Pro , 5.8 inç’lik bir çentikli OLED ekran üzerine kurulu. 2436×1125 çözünürlüğünde ekrana sahip bu ekran da inç başına düşen piksel miktarı 458 ppi, bu ekran yüzde 15 daha az enerji harcama yeteneğine sahip.

3D Touch özelliğine iPhone 11 Pro da elveda diyoruz bunun yerine , iPhone XR’da olduğu gibi dokunma süresine göre çalışan Haptic Touch özelliği bulunuyor. Cihaz 7 nm üretim teknolojisiyle üretilen A13 Bionic çipten güç alıyor. Apple, bu yonga setinin dünyanın en hızlı işlemcisi olduğunu belirtti. İşlemci yapay zeka hızlandırıcı özelliği sayesinde A12’ye nazaran 6 kat daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor.

iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?Donanım özelliklerine bakmaya devam edecek olursak 6 GB RAM ve 64/256/512 GB olmak üzere üç farklı depolama seçenekleriyle geliyor. 3190 mAh batarya kapasitesine sahip cihazda, kablosuz şarj desteğide bulunuyor yalnız tek yönlü bir kablosuz şarj desteği mevcut.

IP68 su ve toza dayanıklılık sertifikasının olduğunuda hatırlatmadan geçmeyelim.

iPhone 11 Pro fiyatı ve özellikleri neler ?Apple’ın daha önceki modellerinden farklı olarak iPhone 11 Pro’da 120 derece geniş açı imkanı sunan üçüncü bir arka kamerası bulunan bir kamera paketi karşılıyor bizleri. Bu kamera kurulumunda 12MP(f/1.8) + 12MP(f/2.4) telefoto + 12MP ultra geniş açı kamera bulunuyor. Ayrıca uzun bir süredir kullanıcılar tarafından beklenen gece modu da bu kamera kurulumuna eşlik ediyor.

Çıkış tarihi ve fiyatı  ne olacak ?

64 GB depolama kapasiteli iPhone 11 Pro; 999 dolar etiketine sahip, 128 GB hafızalı model 1099 dolar ve 512 GB depolama kapasitesine sahip cihaz ise 1299 dolar’lık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Cihaz Eylül’de ön siparişe açılıyor ve teslimatlar da Eylül ayında gerçekleştirilecek.

Yorum Yap
Yazı Ekle