Huawei P Smart 2020’nin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

 Huawei P Smart 2020’nin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!
Okunuyor Huawei P Smart 2020’nin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

Çinli üretici, Huawei yakında yeni giriş seviyesi telefonu P Smart 2020’yi tanıtmayı planlıyor.

Samsung’dan sonra akıllı telefon pazarında dünyanın en üyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, giriş seviyesinde rekabeti kızıştıracak yeni modeli olan P Smart 2020’i duyuracak. Cihaza ait yeni birtakım görüntü sızıntıları oldu cihazın tasarımına dair detaylar görünmüş oldu. Huawei’nin yeni cihazı, geçen yıl piyasaya sürülmüş kardeşi gibi FHD+ ekran çözünürlülüğüne sahip. Cihaz kullanıcıların karşısına 6.21 inç LCD bir ekran ile çıkacak. Ön tarafına 16 MP bir selfie kamerası konumlandırılmış durumda, bu kamera damla çentikle yer bulmuş.

Arka tarafındaki kamera kurulumuna gelecek olursak, 13 megapiksellik ana kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü bulunan bir çift kamera bizi karşılayacak. Parmak izi okuyucusu cihazın kamerasının çaprazına konumlandırılmış durumda.

P Smart 2020 gücünü, Huawei’nin sekiz çekirdekli Kirin 710F işlemcisinden alacak. Buna 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor, bunun yetmeyeceğini düşünenler için cihaza microSD kart yuvasıda eklenmiş.

P Smart 2020’de geçen yılkı model de kullanılan microUSB portu yerine, USB-C portu kullanılmış ve kullanıcıya daha iyi bir bağlantı seçeneğı sunulmuş. 3.400mAh’lık kapasiteye sahip bir bataryaya sahip cihaz, yazılım olarak Android 9.0 Pie tabanlı EMUI 9.1 arayüzüyle gelecek.

Huawei, ABD tarafından geçtiğimiz mayıs ayında kara listeye alınmıştı, yeni modellerini Google Mobil Servisleri’nden yoksun çıkarmak zorunda bırakıldı. P Smart 2020, eski ve lisanslanmış bir işlemci kullandığı için güncel olmayan bir Android sürümü kullanılıyor. Buna rağmen Google uygulamaları ve hizmetleri tamamen kullanılabilir durumda.

Aurora , Yeşil ve Siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulması beklenen cihazın fiyatı ise, 200 ile 220 euro’nun altında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın