Huawei Mate 40 Pro’nun Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak ?

 Huawei Mate 40 Pro’nun Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak ?
Okunuyor Huawei Mate 40 Pro’nun Türkiye Satış Fiyatı Ne Olacak ?

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Huawei Mate 40 Pro’nun Türkiye fiyatı merak konusu.

Huawei’nin merakla beklenilen yeni amiral gemisi cihazı geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Amiral gemisi modellerinde en çok dikkat çeken ise kesinlikle Huawei Mate 40 Pro modeli oldu. Oldukça üst düzey teknolojilerle donatılan yeni model kullanıcılarını cezbetti. Böylesine bir üst seviye cihazın fiyatına bakacak olursak Mate 40 Pro’nun belki de en zayıf noktası olduğunu söyleyebiliriz. Mate 40 Pro, 1199 euro’luk fiyat etiketiyle biraz beklentilerin altında kaldı.

Üst seviye cihazlara baktığımızda ise bu fiyatın oldukça normal olduğunu söylemek mümkün. Ama bir taraftan da Mate 40 Pro serisinin Google desteğinden yoksun olarak gelmesi bu noktada önemli bir dezavantaj oluşturuyor.

Bizi ilgilendiren kısıma gelelim şimdi, Huawei Mate 40 Pro’nun ülkemizdeki fiyatı oldukça merak konusu. Bu soru tahmin ettiğiniz kadarda zor bir soru değil aslında 1199 euro’luk bir fiyat etiketiyle satılan cihaz Türkiye’de normal şartlarda 12.000 TL’den az bir satış fiyatına sahip olmayacağı kesin. Vergiler dahil edildiği zaman Huawei Mate 40 Pro’nun 13.000 TL veyahut 14.000 TL’lik bir satış fiyatına sahip olması olası.

Yorum Yap
Yazı Ekle