1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Her Şeye Karşın Half-Life 3’ü Bekliyorsanız, Bir Hüsrana Daha Hazır Olun!

Her Şeye Karşın Half-Life 3’ü Bekliyorsanız, Bir Hüsrana Daha Hazır Olun!

featured

Eğer halen Half-Life 3‘ün geleceğini düşünüyorsanız, yeni söylentiler moralinizi bozabilir. Tyler McVicker yeni bir YouTube görüntüsü yayınladı ve burada Half-Life 3 yahut öbür bir klasik (fare ve klavye anlamında) Half-Life oyunu ile markayı devam ettirmek için Valve’da rastgele bir çalışma yapılmadığını açıkça belirtti.

Görünüşe göre yeni bir “geleneksel” Half-Life oyununa kaynak ayırmaya yer yok, zira şu anda Valve, şaşırtan olmayan bir formda büsbütün Steam Deck’e odaklanmış durumda. McVicker, Valve’ın Steam Deck’e “çok şey kattığını” söylüyor ve aygıta gösterilen ilgiye bakıldığında bu hususta haklı olduğu söylenebilir.

McVicker’ın söylediğine nazaran oyun açısından görebileceğimiz en değerli ipucu, Steam Deck’i sergilemek için özel olarak tasarlanmış bir Half-Life gayreti olan ‘Citadel‘ kod ismini taşıyor. YouTuber’ın söylediğine nazaran Citadel, Half-Life tabanlı bir nostalji gezisi ve nişancı ve RTS karışımı olacak, Steam Deck denetimleriyle (fare ve klavyenin aksine) düzgün oynamak için tasarlanmış bir çalışma olarak karşımıza çıkacak.

Steam Deck’in büyük odak noktası olduğu ve bu kritik lansmanın yanlışsız yapılması istendiği için Citadel üzerindeki çalışmaların şu an bir kenara bırakıldığı argüman ediliyor. Lakin bu proje görünüşe nazaran gelecekte devam edecek ve el konsolu için sunulacak.

Bu geleceğin ne kadar uzakta olduğu ise bir öteki kıymetli soru. McVicker ile temasa geçen PC GamesN’e nazaran, birkaç yıl yahut tahminen bir buçuk yıl olabilir. Bu yüzden en erken 2023 ortalarında beklenebilir.

Bütün bunlar kulağa inandırıcı geliyor. Valve, muhakkak Steam Deck ile verilen kelamları yerine getirdiğinden emin olmaya odaklanacak ve Citadel olarak bilinen proje, gelecekte el aygıtının pazarlama çalışmalarını güçlendirmek ve çok oyunculu birlikte oynama (co-op) fikrinden yararlanmak için bir araç olarak sunulacak. Tabi ki Citadel söylentilerinin 2021 başında ortaya çıktığını ve Valve’ın projenin varlığına dair tüm argümanları reddettiğini unutmamakta yarar var.

Yorum Yap