Google’dan, Chromium Geliştiricilerine Windows 10 Önerisi

 Google’dan, Chromium Geliştiricilerine Windows 10 Önerisi
Okunuyor Google’dan, Chromium Geliştiricilerine Windows 10 Önerisi

Google tarafından geliştiricilere Windows 7’nin bırakılması yönünde çağrı yapıldı.

Windows 7‘ye olan desteğini geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla belirten Microsoft’un ardından, Google geliştiricilere Windows 7‘yi resmen bırakmalarını önerdi.

Google‘ın Chromium altyapısı, günümüzde sürekli olarak Chrome ve Edge tarayıcıları için oldukça kullanılıyor. Geliştiriciler bu altyapı üzerindeki çalışmalarına sürekli olarak devam ederken, şirket yaptığı açıklamayla birlikte geliştiricilerin Windows 7 kullanımını bırakmalarının önemini  vurguladı.

Windows 10 işletim sistemi üzerine gidilerek ona odaklanmanın bir gereklilik olabileceği yönünde görüş bildiren şirket, Windows 7 üzerinde çalışıldığında geliştiricilerin hata mesajı alabileceklerini söyledi.

İlgili İçerikler:

Şirket yetkilisi Bruce Dawson’un konuya yönelik açıklamasında, “Son zamanlarda birkaç Windows 7 arızası oldu ve sonunda bunları düzeltmeye devam etmek pahalı hale geldi. Bunun bir noktada ve belki de şu anda gerçekleşmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Microsoft‘un artık desteğini kestiği bir işletim sisteminde ortaya çıkacak açıkları çözüme kavuşturmak ek maliyet getiriyor. Chromium altyapısı şimdilik Windows 7 üzerinde çalışırken, bu desteğin daha ne kadar devam edeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle