Google Chrome’un RAM Sorunu Çözüme Kavuşuyor

 Google Chrome’un RAM Sorunu Çözüme Kavuşuyor
Okunuyor Google Chrome’un RAM Sorunu Çözüme Kavuşuyor

Popüler tarayıcılardan Google Chrome artık Windows 10’daki RAM problemlerine çözüm buldu.

Google kullanıcıların şikayetlerin doğrultusunda Google Chrome’a yönelik sürekli güncellemeler ve yenilikler getiriyor. Geçtiğimiz günlerde sitelerden gelen kötü amaçlı bildirimleri tamamen engelleyeceğini açıklamıştı. Kullanıcıların bir başka çok şikayet ettiği konu ise çok RAM tüketimi, Google bu konuda artık kalıcı çözüm getirmeye hazırlanıyor. Chrome kullanan çoğu kullanıcı RAM tüketimine baktığı  zaman sürekli bir yüksek kullanım halini görebiliyor. Özellikle RAM konusunda düşük bir kapasiteye sahip cihazlarda, bu durum kendini donma ve takılma gibi problemlerle gösteriyor. Google’da çalışan bir mühendis bu sorunu çözmek için kolları sıvadı. Yapılacak değişiklik Windows 10 kullanıcılarını kapsayacak gibi duruyor.

Mühendis bir takım çalışmalar yapacak ve Chrome’un gereksiz RAM tüketiminin önüne geçilmiş olacak. Segment kümesi adının verildiği bu özellikle Chrome’da RAM tüketimi yüzde 27 oranında azaltılacak. RAM sorununa yönelik çözümler şu an için Android, iOS, macOS, Linux gibi işletim sistemlerini kapsamıyor. Sadece Windows 10 işletim sistemine yönelik olacağı bilinenler arasında.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • ll1
  ll1
  ziyaretci
  10 ay önce

  Yıllardır kavuşmamış şimdimi kavuşacak Chrome’u açıyorum bilgisayarın amel defteri kapanıyor resmen Edge tavsiye ederim.

  Cevapla
  5
Yazı Ekle