1. Ana Sayfa
  2. Nedir ?
  3. Google AdWords Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google AdWords Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google AdWords Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google AdWords, insanların ürün ve hizmetlerinize daha kolay ulaşabilmesini sağlayan reklam sistemidir.

İnsanlar artık bir yerden bir yere gidecekleri zaman, neler yapacaklarını, neler yiyebileceklerini bile ararken Google kullanıyor. Bu nedenle Google açık ara dünyada en çok kullanılan arama motorlarının başında gelmektedir. Google AdWords ile birlikte sunduğunuz ürün ve hizmetlere yönelik aramalar gerçekleştirildiğinde bunlar Google’da gösterilebilir. AdWords yardımıyla kolaylıkla yeni müşterilere ulaşabilir, satış grafiğinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

AdWords’ün ölçümlenebilme özelliği ve reklam verenlerin tıklamalara ücret ödemesi, reklam vermeyi düşünen firma ve kurumların tercih sebeplerinin başında geliyor. Google kurulduğundan bu yana neredeyse dakikada 2 milyondan fazla arama yapılan arama motorlarından birisidir. 2000 yılında geliştirilen Google AdWords ile internet üzerinden satın alma, ürün ve hizmet tanıtımına farklı bir yaklaşım getirilmiştir.

Reklam dendiği anda aklınıza tamamen büyük ölçekli işletmeler gelmesin. Google AdWords küçük ve orta ölçekli diyebileceğimiz işletmelerde hitap etmekte. AdWords ile reklam vermeye başlar başlamaz, sizin belirlediğiniz hedef kitlenin yapacağı arama sorgularını, ilgi alanlarını, kategori ve konuları belirleyerek reklamlarınızı gösterebilme şansınız bulunuyor.

Yorum Yap