1. Ana Sayfa
  2. Nedir ?
  3. Google Adense Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Adense Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Adense Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Adense, popüler arama motoru Google tarafından oluşturulmuştur.

İnternet dünyasının her geçen gün büyüyüp yaygınlaşmasıyla ve bunu kullanan kişilerin kendi internet sitelerini, bloglarını oluşturup internetten para kazanma fikrinin yerleşmesiyle yaygınlaşmıştır. İşte burada para kazanma noktasında karşımıza Google Adense çıkıyor. Kişilerin kendi web siteleri aracılığıyla başkalarının reklamlarını yayınlamasıyla para kazandıran bir sistemdir.

Sistemi aslında Google ile bir ortaklık ilişkisi olarak değerlendirilebilir. Web sitelerinin dili ve ilgi alanlarına göre reklam yayıncılığı yapılmaktadır. Siteniz aracılığıyla yayınlanan reklamlar sizlere belirli kriterler doğrultusunda para kazandırmaktadır.

Google Adense’ye Nasıl Kayıt Olunur ?

Google Adense’ye öncelikle kayıt olmak için bu linki takip etmeniz gerekiyor. Sayfaya ulaştığınızda sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurmalısınız zira başvurunuz kabul edilmeyecektir. Başvurunuz incelemeden geçtikten sonra ortalama 48 saat içerisinde sizlere gelen mail sonucunda Adense ile iş birliği yapıp yapamayacağınızı öğreneceksiniz.

Yaptığınız başvuru incelemeden geçtikten sonra herhangi bir sebeple red kararı alırsanız Google Adense sizlere bunun nedenini detaylı olarak açıklamaktadır.

Google Adense İle Nasıl Para Kazanılır ?

Google Adense konusunda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de budur. Google; sizin seçmiş olduğunuz sektör ve anahtar kelimeler doğrultusunda sitenizde belirli reklamları göstermektedir. Sitenize aldığınız trafik ve bu reklamların aldığı tık sayısına göre Google Adense’de para kazanmaktasınız. Ancak bu noktada dikkat çekilmesi gereken husus sizin her reklamdan alacağınız ücret aynı olmayacaktır

Reklam veren kişi/kurumun Adense için ödediği ücret her sektöre göre farklılık gösterir. Bunun sonucunda herhangi bir reklamdan belki 0,50 Krş kuruş kazanırken diğerinden 10 TL kazanacaksınız. Bu durum değerlendirildiğinde sitenizin sektörü de son derece önemli hale geliyor.

Adense Kazancı Ne Zaman Çekilir ?

Google Adense üzerinden kazandığınız parayı çekebilmeniz için tek şart 200 TL’lik sınıra ulaşmanızdır. Bu bakiye sınırına ulaştıktan sonra hesap bilgilerinizi tanımlayarak paranın hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap