1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Formspring Kapanıyor

Formspring Kapanıyor

Formspring Kapanıyor

Ençok kullanılan Soru – Cevap sitelerinin başında gelen Formspring 31 Mart tarihinde kapanması bekleniyor. 2009 Yılında açılan Formspring kullanıcılarına açık adlarıyla yada anonim şekilde soru sorma ve bu sorulara anonim veya açık adlı kullanıcılar tarafından cevap verme olanağı sağlıyordu.Formspring İos ve Android gibi mobil ortamlarda rahat kullanım olanağıda sunuyordu kullanıcılarına Formspring 2010 – 2011 yılları arasında yıldızı parlar gibi olmuştu ama çeşitli kullanıcılar tarafından tehditler ve hareketlerin rahatça yazılabildiği bir ortam olmuştu.

Kapanış mesajını , servisin  bloguna yazarak duyurudu. Formspring kurucusu ve CEO’su Ade Olonoh servisin büyük bir kitleye hitap etmesine rağmen , Formspring’i ayakta tutacak maliyetleri karşılayamadıklarını dile getirdi Formspring açıldığı günden bugüne kadar 30 milyon net kullanıcıya ve dört milyay paylaşıma ulaştı.Kullanıcılar hesapları altında yer alan içerikleri 15 nisan tarihine kadar yeni sitenin kapanacağı güne kadar dışa aktarma fırsatı bulabilecekler.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. gerçekten çok güzel bir platform’du ama yerini ask.fm’e bıraktı sanırım. Kapatılması kötü olmuş

  2. formspring’in yerini ask.fm’in almasının birinci nedeni bence adının daha kısa ve akılda kalıcı olmasıdır.
    Formspring’in kurucusu site patladığında facebook gibi zengin olacağını zannetmiştir fakat ask.fm çıkınca tüm hayalleri suya düşmüştür :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir