1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. Elon Musk Jeff Bezos’a Yanıt Verdi: İnsanların Ölmesi Gerek!

Elon Musk Jeff Bezos’a Yanıt Verdi: İnsanların Ölmesi Gerek!

Elon Musk, yaşlanma karşıtı teknolojiler için düşüncelerini dile getirdi. Tesla’nın CEO’su Musk, insanların ölmesi gerektiğini vurguladı.

Elon Musk Jeff Bezos'a Yanıt Verdi: İnsanların Ölmesi Gerek!

Jeff Bezos, daha önce Amazon’un CEO’luk görevinden istifa ederek uzay alanı başta olmak üzere çeşitli alanlara yönelmeye başlamıştı.

Bezos, Rus girişimci olan Yuri Milner ile yaşlanmayı tersine çevirmek için bir biyoteknoloji şirketine daha önce ortak olmuştu.

Jeff Bezos’un yatırım yaptığı ABD ve Birleşik Krallık’ta kurulan Altos Labs, havlanlar başta olmak üzere insanlar da vücut biyolojik saati geri çevirebilmek adına hücrenin yeniden programlanmasına yönelik teknoloji hakkında araştırma yapmak üzere kuruldu.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk yaşlanma karşıtı teknolojilere yönelik düşüncelerini söylemekten geri durmadı.

İnsanların ölmesi gerektiği tezini ortaya koyan Elon Musk, “Ölmek bizim için önemli, çünkü insanlar çoğu zaman fikirlerini değiştirmez, öylece ölür. Sonsuza kadar yaşarsanız, yeni fikirlerin başarılı olamayacağı çok kemikleşmiş bir toplum haline gelebiliriz.” dedi.

Bir gazetecinin, “Şu sıralar Twitter’da yaşça büyük kişileri tiye aldığınızı görüyorum. Yaşlanmayı düşünmüyor musunuz veya bizim bilmediğimiz gizli bir teknoloji mi var?”  sorusunu yanıtlayan Musk, şu ifadelere yer verdi.

“Yaşlanmayla mücadele için herhangi bir gizli teknolojiden haberdar değilim. Ve gerçekten çok uzun bir süre yaşamak için uğraşmalı mıyız, bilemiyorum.”

Yorum Yap