1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır ?
  3. e-Devlet’ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

e-Devlet’ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

e-Devlet'ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı‘nın ortak çalışmasıyla e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz maske temini sağlanmaya başlandı.

ePTTAVM‘den yapılan başvurular yaşanan yoğunluk sebebiyle e-Devlet‘ten alınmaya başlandı. Vatandaşlar, TC kimlik numaraları ve diğer istenen bilgileri başvuru sistemine girerek ücretsiz maske temini için başvuru yapabiliyor.

En çok merak edilen ise başvurunun nasıl yapılacağı oldu. 20 yaş altı vatandaşlar ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu ücretsiz maske temininden faydalanabilecek.

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır ?

Öncelikle e-Devlet üzerinden maske temini başvurusu yapabilmek için bu linke tıklayarak gerekli formu doldurabilmek için siteye gidelim.

e-Devlet'ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

Burda ilk olarak gerekli alanları doldurunuz tc kimliğiniz, adınız soyadınız.

e-Devlet'ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

Daha sonra “Aile Bigileri” bölümündeki bilgilerinizi de eskiksiz olarak dolduralım. Burdaki önemli nokta “Aile Bireyi Ekle” kısmı burda evinizde ki şartları sağlayan tüm aile bireylerini ekleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde siz dahil eklediğiniz aile üyelerine 5 adet ücretsiz maske temini sağlanacak.

e-Devlet'ten ücretsiz maske nasıl alınır ?

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra güvenlik sorusunu cevaplayarak “Maske Siparişi Ver” butonuyla maske siparişinizi verebilirsiniz. Gerekli şartları sağladığınız da maskeleriniz sizlere PTT Kargo aracılığıyla ulaştırılacak.

Yorum Yap