Çocuk İstismarına Yönelik YouTube Kanallarına Engel!

 Çocuk İstismarına Yönelik YouTube Kanallarına Engel!
Okunuyor Çocuk İstismarına Yönelik YouTube Kanallarına Engel!

YouTube’da bulunan çocuk istismarına yönelik kanallarla ilgili; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’da “Gerçek Hikayeler” isimli bir kanal çocuk istismarına yönelik videoları yayınladığı ortaya çıkmıştı. Ülke gündeminde oldukça yer eden haber karşı devlet organları karşılıksız kalmadı.

Yayınlanan videolarda, “Annem başka biri için ailemizi terk eti”, “Eski sevgilimi yeniden kazanmak için hamileymiş gibi davrandım”, “15 yaşında hamile kaldım” gibi pedofiliyi öven ibareler bulunmaktaydı. Sosyal medyada kullanıcılar konuya ilişkin büyük tepki gösterdi.

Videoları yayınlayan dört hesaba ilişkin harekete geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, hesapların kapatılması ve içeriklerin kaldırılmasına yönelik savcılığa başvuru yaptı. Ardından Bilgi Teknolojileri Kurumu da o sayfalara erişimi durdurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada “genel ahlak kurallarına” aykırı yayınlar yapan kanalların kapatıldığını, suç teşkil ettiği görülen içeriklerin kaldırıldığını açıkladı.

Yorum Yap
Yazı Ekle