Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Alınır ?

 Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Alınır ?
Okunuyor Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Alınır ?

Son günlerin popüler uygulamalarından Clubhouse’a yakından bakalım.

Diğerlerine benzemeyen tarzıyla dikkat çeken uygulama, sosyal medya gündemine son günlerde bomba gibi düştü. Clubhouse uygulaması aslında özünde bir sesli mesaj uygulaması şirket bu uygulamayı “ses bazlı yeni medya platformu” olarak tanımlıyor. Uygulama sayesinde farklı farklı dünyanın her tarafından insanlar sesli olarak birbirleriyle konuşup, fikirlerini paylaşabiliyorlar. Aslında bu uygulamanın bahsi geçen amacında yeni arkadaşlar kazanma yatıyor demek yanlış olmaz.

Uygulamada diğerlerinden farklı olarak mesaj, yorum, beğeni veyahut fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün değil.

CLUBHOUSE KİM TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ?

Paul Davison ve Rohan Seth ortaklığında kurulan Alpha Exploration tarafından geliştirilen uygulama hayatımıza daha önce girsede son zamanlarda oldukça popüler oldu ve gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

CLUBHOUSE UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Uygulama içerisinde sohbet odaları bulunuyor, üye olduğunuz zaman çoğu uygulamada olduğu gibi kendinize yönelik bir ilgi alanı işaretleyerek başlıyorsunuz. Clubhouse‘a üye olmak için ise öncelikle bir davetiye’ye sahip olmanız gerekiyor. Başlangıçta seçtiğiniz ilgi alanları karşınıza çıkacak sohbet odalarının belirlenmesine olanak sağlıyor. Uygulama sizlere önerilen sohbet odalarını ilgi alanınız doğrultusunda otomatik olarak seçiyor.

Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Alınır ?

Son günlerin popüler uygulamalarından Clubhouse’a yakından bakalım.

Odalarda ise iletişimi sadece ses yoluyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Odaya girdiğiniz zaman konuşulanları ilk olarak dinleyebilirken, sohbete dahil olmak istediğiniz zaman ise moderatörden izin almanız gerekiyor.

CLUBHOUSE DAVETİYESİ NASIL ALINIR?

Son zamanlarda ise en çok sorulanlar arasında “Clubhouse davetiyesi nasıl alınır ?” geliyor. Clubhouse uygulamasına üye olabilmek için öncelikle uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın size davetiye göndermesi gerekmekte. Davet koduna sahip olmadan uygulamaya üye olamıyorsunuz, son zamanlarda çeşitli platformlarda insanlar sürekli bir yarış haline girmiş durumda davetiye gönderimi için.

CLUBHOUSE NASIL İNDİRİLİR?

Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda. Geliştirici Alpha Exploration Android cihazlara geleceğinin müjdesini daha önce vermiş ve üstünde çalıştıklarını söylemişti.

Clubhouse uygulamasını indirmek için öncelikle App Store’da küçük bir arama yapın ardından uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz.

Yorum Yap
Yazı Ekle