1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Clubhouse Kullanıcılarının Numaraları Sızdırıldı

Clubhouse Kullanıcılarının Numaraları Sızdırıldı

Clubhouse’ın veritabanı sızdırıldı, bilgisayar korsanları 3.8 milyar telefon numarasını ele geçirdi.

Clubhouse Kullanıcılarının Numaraları Sızdırıldı

Clubhouse kullanıcılara sesli sohbet olanağı sunan bir sosyal medya platformu, son zamanlarda en hızlı yükselen uygulamalardan biri olarak oldukça gündeme gelmişti.

Davetiyesiz giriş yapılamayan uygulamada yalnızca sesli içerik paylaşımı gerçekleştirilebiliyor.  Son olarak Android platformuna gelmesiyle birlikte davetiye şartı kaldırıldı.

Kullanıcılar artık doğrudan sisteme kayıt olarak kullanabiliyorlar. Clubhouse, son zamanların büyük siber saldırısına uğradı.

Saldırı sonucunda bilgisayar korsanları, Clubhouse veritabanından 3.8 milyar civarında telefon numarasını ele geçerdi. Söz konusu numaralar arasında mobil, sabit ve kurumsal numaralar bulunuyor.

Clubhouse Kullanıcılarının Numaraları Sızdırıldı

Clubhouse’ın 3.8 milyar kullanıcısı bulunmasa da sisteme üye olduğunuz zaman rehberiniz otomatik olarak taranarak veritabanına aktarılıyor. Bu sebeple platform bünyesindeki numaralar 10 milyar civarına ulaştı.

Numaraların bulunduğu veritabanını ele geçiren bilgisayar korsanı 4 Eylül’de yapacağı açık arttırmayla numaraları satışa çıkaracak. Hacker numaraları ele geçirdiğini ispatlamak adına Japonya’ya ait 83 milyon telefon numarasının bulunduğu bir paketi indirmeye sundu.

Söz konusu saldırıyla ilgili şimdilik Clubhouse tarafından bir açıklama yapılmadı.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap