1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. CD Projekt Red Hacklendi: Güncelleme Ertelendi

CD Projekt Red Hacklendi: Güncelleme Ertelendi

CD Projekt Red Hacklendi: Güncelleme Ertelendi

CD Projekt Red, hacklendiğini söyleyerek Cyberpunk 2077’nin sonraki büyük güncellemesinin Mart ayına ertelediğine duyurdu.

Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünden bu tarafa sürekli ertelemelere maruz kaldı. Aralık ayındaki sürümün ardından oyuncular arasında oyuna yönelik olumsuz eleştiriler getirilse de Cyberpunk 2077 tarafında sular durulmuyor. Geliştirici CD Projekt Red, bir sonraki sürüm olan 1.2 yamasının Şubat ayından Mart ayına ertelendiğini duyurdu.

CD Projekt Red, oyunun ertelendiğini her zamanki gibi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. 1.2 yamasının gecikmesine sebep olarak stüdyonun BT altyapısına gerçekleştirilen siber saldırı sonucunda böylesine büyük güncellemeyi tamamlamak için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu duyurdu.

Şirketin açıklamalarına göre, korsanlar fidye yazılımı saldırıları gerçekleştirdi.  Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent‘in yayınlanmamış sürümüne ait kaynak verilerinin yanında muhasebe, idari, yasal ve insan kaynaklarıyla ilgili belgeler bilgisayar korsanlarının eline geçti.

Yorum Yap