1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Bilim insanlarından korkutan Koronavirüs açıklaması

Bilim insanlarından korkutan Koronavirüs açıklaması

Bilim insanlarından korkutan Koronavirüs açıklaması

Koronavirüs ile mücadele devam ederken, virüsün yapısını anlamak ve gerekli olan tedaviyi geliştirmek için çalışmalar devam ediyor.

Güney Koreli bilim adamları korkutan bir gelişmeyi açıkladı daha önce virüse yakalanmış, sonrasında gerekli tedavileri görerek iyileşen kişilerde bir süre sonra yeniden test yaptıklarında sonucun pozitif olduğu ortaya çıkmıştı. Bu da virüsün etkisiz hale getirilemediği konusundaki korkutucu gelişmeleri gündeme getirdi. Yapılan incelemelerde virüsün tedavi gördüğü iyileşen vakalardan başkalarına bulaşmadığı ve bir süre sonra ortadan kaybolduğu düşünülen virüsün yeniden ortaya çıkabildiği tespit edildi.Bilim adamları bu konuda ki çalışmalarına derinlik kazandırarak hastalığa tekrar yakalanan kişileri yeniden detaylı bir incelemeye tabii tuttuklarını dile getirdiler.

Dünya Sağlık Örgütü de bu konunun üstünde durulması üzerine tavsiyelerde bulunarak incelenmesini istedi. Virüsün yapısından şuana kadar anlayabildiğimiz nefes darlığı, ateş ve öksürük gibi belirtlierle başlıyor. Buna müteakiben tedavi sürecinin başlamasıyla 2 haftalık bir iyileşme süresi var bu süre içerisinde pek çok kişi sağlığına tekrar kavuşuyor.

İyileşen ve tekrar pozitif hasta olarak kabul edilen vakaların ortaya çıkmasıyla bilim insanları endişelendiren bir açıklama yaptı. Virüsün tahmin edildiği gibi 2 haftalık süreç içerisinde ölmediği, aksine yaşam sürecinin daha fazla olabileceğini vurguladılar.

Yorum Yap