1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Asus Zenfone 8’in Teknik Özellikleri Belli Oldu

Asus Zenfone 8’in Teknik Özellikleri Belli Oldu

Asus Zenfone 8'in Teknik Özellikleri Belli Oldu

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Asus Zenfone 8’in detayları belli oldu.

Asus Zenfone 8 serisiyle aslına bir bakıma kullanıcılar cezbetmeye geliyor desek yanlış söylemiş olmayız. Tanıtımına nerdeyse günler kala cihazın teknik detayları daha önceden sızdırıldı. Serinin çok beklenen Flip modelininde bazı teknik detayları ortaya çıktı. Serinin Mini modeli daha önceki yazımızdan bahsettiğimiz gibi iddialı geliyor.

5.9 inçlik bir ekran ile gelecek olan cihazın 120 Hz tazeleme oranı bulunuyor. Bu ekranın altında ekran altı kamerası teknolojisi kullanılacağını es geçmeyelim. Cihaz gücünü Snapdragon’un 888 işlemcisinden alacakken bu işlemciye 16 GB’a kadar RAM eşlik edecek.

Asus Zenfone 8'in Teknik Özellikleri Belli Oldu
Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Zenfone 8’in detayları belli oldu.

Kamera tarafında ise bizleri 64 MP + 12 MP + 3 MP çözünürlüğünde lensler karşılıyor.

Kameralara değinmişken bu kameranın 8K video çekebilme kabiliyetine sahip olduğunu atlamayalım. Aynı zamanda 120 kare ağır çekim modunda videolarınızı rahatlıkla çekebileceksiniz. Serideki bütün modeller aslında 5G destekli geliyor.

Yine serinin bütün modelleri kutusundan Android 11 işletim sistemiyle birlikte çıkacak. Şimdilik seri hakkında sizlere aktarabildiklerimiz bu kadar. Yeni gelişmeler ile birlikte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorum Yap