PAYLAŞ

Her oyuncunun ihtiyaçları diğer oyuncularla aynı değildir. Akıcı ve hızlı bir oyun deneyimi için yüksek performanslı donanımlara ihtiyaç duyulan ihtiyacın yanı sıra  oyunlarda avantaj sağlayacak ek özellikler olması gerekir.

Donanım konusunda deneyimli oyuncuların taleplerini yerine getirmek için Republic of Gamers serisi ürünlerini hazırlayan ASUS tüm oyuncuların hayallerini süsleyecek bir bilgisayar daha hazırladı ROG Tytan CG8890

ASUS ROG Tytan CG8890 donanımlarından ve tasarımlarına kadar oyuncuların sınırlarını zorluyor. Ürünün en dikkat çekici donanımı ise 6 çekirdekli Intel Core i7 3960X işlemcisi oluşturuyor.

Saat hızı 3,3GHz olan bu işlemci ASUS tarafından 3,8GHz’e hız aşırtılmış şekilde geliyor. Özel sıvı soğutma sistemiyle soğutulan bu işlemci kasada bulunan Speed tuşu ile 4,0 Ghz ardından 4.2 Ghz’e çıkarılabiliyor. Oyuncuların önem verdikleri donanım olan ekran kartı ise Çift grafik işlemcili ve 4GB GDDR5 bellekli ASUS GeForce GTX 690 grafik bakımından ağır oyunlarda sıkıntı yaşamıyor.

 

original

 

Anakart olarak Rampage IV Formula anakarta sahip. Intel X79 yonga setli olan anakartın üzerinde 2133MHz’de çalışan 16GB DDR3 bellek bulunuyor.

ROG Tytan CG8890, toplam 256GB SSD depolamanın yanında 3TB’lık sabit diske de sahip. Arka panelde  4 adet USB 3.0 ve 6 adet USB 2.0 yer alıyor .

Kasanın ön panelinde ise Blu-ray okuyucu bulunuyor. Tüm bunların yanında özel tasarlanmış klavye ve fare de geliyor.

Vatan Bilgisayar’da satışa çıkacak bilgisayarın fiyatı 6999$ + KDV.

[jwplayer mediaid=”191″]

 

  • tam bir performans makinası ama fiyatı çok pahalı 🙂

  • Bilgisayar mükemmel asus yine yapmış yapacağını özelikle tasarımına hayran kaldım

  • Emrecan

    Gerçekten tam bir teknoloji devi olmuş bu ürün çok güzel bir yazı olmuş. Asusun tüm modelleri buypasada indirimde bu arada