1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Apple, Yeni M1 İşlemcili iMac’i Tanıttı İşte Detaylar!

Apple, Yeni M1 İşlemcili iMac’i Tanıttı İşte Detaylar!

Apple, Yeni M1 İşlemcili iMac'i Tanıttı İşte Detaylar!

Apple, silikon yongaya sahip yeni iMac modelini tanıttı işte fiyatı ve özellikleri.

Apple, düzenlediği etkinlikle yeni ürünlerini tanıttı. Şirket, Apple ürünlerini takip edebilecek AirTag ile birlikte yenilenmiş iMac modelini görücüye çıkarttı.

Önceki serilere göre daha ince bir tasarım hatlarıyla ve Apple Silicon işlemcisinin yanında birçok farklı renk seçeneğiyle gelen iMac, 24 inç 4.5K ekran ile geliyor.

Ekrandan bahsetmişken bu ekran Apple’ın renk sıcaklığını otomatik ayarlayan True Tone özelliğini barındırıyor. M1 işlemcisiyle gelen yeni cihaz Apple’ın söylediklerine göre yüzde 50 sessiz ve daha soğuk çalışıyor.

Yeni iMac’ler de yer verilen bu işlemci, söylentilere göre iMac’in anında açılmasını sağlayarak önceki serilere göre kullanıcılara yüzde 85’lik hızlı bir performans deneyimi sunacak.

Apple, Yeni M1 İşlemcili iMac'i Tanıttı İşte Detaylar!

Apple, yeni iMac’in kamerası ve mikrofonunda birtakım geliştirmelere imza attı. Artık pandemi sebebiyle artan video görüşmeleri sebebiyle şirket daha büyük sensöre sahip kamera kullandı bahsi geçen kamera 1080p çözünürlüğü destekliyor.

Üçlü mikrofon dizilimiyle Apple, arka plandaki ses seviyesini en aza indirgemeyi planlamış, yeni iMac’te bulunan kamera ve mikrofon bugüne kadarki serilerde gördüğümüzün en iyisi olacak.

Apple’ın yeni iMac’inde M1 işlemcisinin yanında 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı bulunuyor. 2 adeti Thunderbolt olmak üzere cihaz 4 adete kadar USB-C girişine sahip.

iMAC 2021’İN FİYATLARI NEDİR ?

Apple’ın yeni model iMac’in fiyatını 1.299 dolar olarak belirledi. Alternatif renk seçenekleriyle geldiğinden dolayı renk seçeneğine göre ise 1.499 dolar’dan satışa çıkıyor.

iMac’lerin Türkiye fiyatı ise 14 bin 499 TL’den başlayarak, 18 bin 899 TL arasında değiştiğini ifade edelim.

Apple, siparişlerini 30 Nisan’dan itibaren almaya başlayacak, mayısın ikinci haftasına doğru satışa çıkmış olacak.

Apple, Yeni M1 İşlemcili iMac'i Tanıttı İşte Detaylar!

Yorum Yap