1. Ana Sayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji
  3. Apple Watch Yakında Kan Şekerini Ölçebilir

Apple Watch Yakında Kan Şekerini Ölçebilir

Apple Watch Yakında Kan Şekerini Ölçebilir

Apple’dan, kan şekeri ölçüm sensörüne sahip Apple Watch’lar geliyor.

Giyilebilir teknolojiler son yıllarda hayatımızda oldukça önemli yer tutmaya başladı. Akıllı saatlerde hayatımızda ciddi anlamda yer tutan teknolojilerden bir tanesi.

Uyku takibi, nabız ölçme ve stres düzeyi gibi bilgileri bize verebilen teknolojik anlamda gelişmiş akıllı saatler zamanla çok daha iyi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak. Apple’ın piyasaya sunduğu Apple Watch modelleri bünyelerinde gelişmiş sağlık uygulamalarını bulundursalar da şirket bununlarla yetinmek istemiyor.

Rockley Photonics, isimli İngiliz menşeli sağlık teknolojileri üzerine çalışan bir firma ile Apple 2 yıldır ortaklık gerçekleştiriyor. Bu ortaklıkla doğal olarak yeni ürünler geliştirirken aynı zamanda yeni teknolojilerde geliştiriliyor.

Bahsi geçen firmanın özellikle uzmanlık olduğu alan kandaki şeker ve alkol oranını aynı zamanda kan basıncını ölçebilecek sensörler geliştirmek.

Çeşitli kaynaklardan ortaya atılan iddialara göre bu sensörler kan şekerini ölçebilecek. Analistler, Apple Watch 7 ve 8 modellerinin kan şekerlerini ölçme kabiliyetine sahip olacağını dile getiriyorlar. Daha önce Güney Kore’de ortaya çıkan bazı raporlar, Apple Watch modellerinin gelecekte kan şekerini ölçebileceğini söylüyor.

Yorum Yap