1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Apple 13 inçlik yeni MacBook Pro’yu tanıttı

Apple 13 inçlik yeni MacBook Pro’yu tanıttı

Apple 13 inçlik yeni MacBook Pro'yu tanıttı

Apple, geçtiğimiz aylarda yeni 16 inç’lik MacBook Pro ve MacBook Air’i tanıtmıştı.

Apple, bugün yeni 13 inç’lik MacBook Pro modelini resmen tanıttı. Diğer modeller gibi tasarım anlamında değişiklik olmadığı gözle görülüyor. Sadece klavye açısından bir miktar değişim olduğunu söyleyebiliriz.

Uzay grisi ve gümüş renk alternatifleriyle gelen 13 inç’lik yeni MacBook Pro 1.37 kg ağırlığında olacak. Magic Keyboard ile güçlendirilen MacBook Pro’nun depolama kapasitesi de iki katına çıkarılmış durumda. İşlemci tarafına bakacak olursak yeni MacBook Pro, 4 çekirdekli Intel Core i5 ve Core i7 işlemci seçenekleriyle kullanıcılara sunulmuş halde. 4.5GHz turbo hızlara erişebilen işlemciler, entegre edilen Iris Plus birimleri ile grafik gücü sağlamakta.

Depolama alanı seçenekleri 256GB kapasiteden başlıyor, 4TB kapasiteye kadar yapılandırabilmek mümkün. Bellek tarafına geçecek olursak 8GB / 16GB RAM ve 16GB / 32GB seçenekleri mevcut.

Yeni 13 inç’lik MacBook Pro modelinin, Core i5 işlemci, 8GB bellek ve 256GB depolama alanlı modeli 11199 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. En yüksek donanıma sahip olan model ise 17599 TL gibi bir fiyatla gelecek.

Yorum Yap