1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Android Batarya Ömrünü Yükseltiyor

Android Batarya Ömrünü Yükseltiyor

Android Batarya Ömrünü Yükseltiyor

Android,çıkaracağı yeni bir güncelleme ile akıllı telefonların batarya ömrünü tam güne çıkarmayı planlıyor. Akıllı telefon kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konulardan biri batarya ömrünün kısa olması Google ise bu soruna artık çözüm buldu çıkaracağı güncelleme ile artık bu sorunu ortadan kaldıracak. Dünyanın en iyi ve popüler arama motoru Google , Android telefonlara yeni bir yazılım güncellemesi ile batarya ömrünü uzatarak tüm gün kullanılabilecek hale getirecek.

PocketNow sitesinden uzman Joe Levi’nin Android’in yeni bir güncelleme atağı yapacağını dile getirdi. Levi yeni yazılım güncellemesi ile cep telefonun batarya ömrünün 25 saat olduğunu belirtti.

Levi “Yeni Android 4.2 ile, cep telefonunu yeniden şarj etmek için 4-6 saat beklerdim. Bir teknolojieleştirmeni olduğumdan, akıllı telefonumu normal insanlardan daha fazla kullandığımı söylememe gerek yok. Bu yüzden benim telefonumun batarya ömrü olması gerekenden biraz daha az. Ama şimdi Android’in 4.3 yazılımıyla kullanıcı alışkanlıklarımdan hiçbir şey kaybetmeden cep telefonumu yeniden şarj etmeden tüm gün boyunca kullandım. Hatta gece ve sabah da işe gelene kadar şarja gerek duymadım. Yeni yazılımla Android akıllı telefonların batarya ömürlerinin 25 saat ve üzerine çıktığını söyleyebilirim. Bu gerçekten çok etkileyici”

 

Yorum Yap