1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Windows 10X’i Bekleyenler İçin Üzücü Haberler Gelebilir

Windows 10X’i Bekleyenler İçin Üzücü Haberler Gelebilir

Windows 10X'i Bekleyenler İçin Üzücü Haberler Gelebilir

Windows 10X’i bekleyenler için üzücü haberler geliyor.

Microsoft kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi Windows 10X’in ne zaman çıkacağı, ancak ortaya atılan iddialar kullanıcıları üzecek gibi. Surface Neo gibi cihazlar için gelmesi beklenen işletim sistemi belki de hiçbir zaman gelmeyebilir.

Windowst Latest’in haberine göre Microsoft’un planlarına yönelik çıkarımlar yapan bazı kaynaklar, Surface Neo gibi katlanabilir cihazlara yönelik geliştirilen Windows 10X hiçbir zaman çıkmayabilir.

Windows 10X, ilk olarak 2019 yılında gerçekleştirilen Surface etkinliğinde duyurulmuş, Windows işletim sisteminin en yeni sürümlerinden biri olarak lanse edilmişti.

İşletim sistemi duyurulduğundan bu tarafa hakkında önemli gelişmeler yaşandı. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak bir işletim sistemi olmasının yanında daha hafif cihazlarda kullanılmaya yönelik bir işletim sistemi olarak gelecekti aslında.

Yani Windows 10X, alışılagelen işletim sistemlerinden daha basit hale getirilmiş bir yapı ile gelecekti. Hafif olmasından kasıt kullanıcılar işletim sistemini internete girmek, video izlemek gibi temel işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayacaktı.

Ancak Microsoft’un Windows 10X’i piyasaya sürme konusunda bazı çekinceleri olduğu gayet açık gibi görünüyor. Şirkete yönelik bazı bilgileri olan kaynaklar, Windows 10X’in yakın zaman içerisinde piyasaya sürülemeyebileceğini belirtti. İşletim sisteminin hiç çıkmadan tamamen iptal edilmesi, kullanıcıya hiç ulaşmaması da olası gibi duruyor.

Yorum Yap