1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp Güvenlik Önlemlerini Arttıracak Adımlar Atıyor

WhatsApp Güvenlik Önlemlerini Arttıracak Adımlar Atıyor

WhatsApp kullanıcılarını güvence altına almak adına yeni güvenlik önlemleri alıyor.

WhatsApp Güvenlik Önlemlerini Arttıracak Adımlar Atıyor

WhatsApp, güvenlik önemlerini genişleterek kullanıcılarını korumak adına yeni adımlar atıyor. Çevrimiçi mesajlaşma uygulamasının güvenlik önlemleri diğer uygulamalardan oldukça önemli bir unsur olduğu gayet açık. Aksi halde uygulamadaki kullanıcıların çoğu zaman verileri tehlikeye girebiliyor.

WhatsApp her ne kadar uçtan uca şifreleme yönteminin güvenilir bir sistem olduğunu vurgulasa da, kullanıcıların akıllarındaki soru işaretleri cevap bulmuş değil.

Facebook tarafından geliştirilen WhatsApp, bildiğiniz üzere mesajları bulut sunucularda barındırıyor. Yani size ait verilerin hepsi bu sunucular üzerinde bulunuyor. Anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarında güvenliğin ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliriz. Bilgisayar korsanlarının bu mesajlara erişmesi durumunda adeta bir infial yaratabilir.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILIYOR

WhatsApp’tan gelen açıklamaya göre bulut depolama sistemlerinde şifreleme yöntemi dönemi geliyor. 64 haneli bir kurtarma anahtarı verilecek, size verilecek olan bu kurtarma anahtarını kaybettiğiniz zaman ise sistem tamamen kapanacak.

Söz konusu sorunla karşılaşmamak adına kurtarma anahtarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmeniz gerek.

Yorum Yap