1. Ana Sayfa
  2. Advertisement
  3. Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Yabancı Bakıcı – Filipinliler

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Yabancı Bakıcı – Filipinliler

featured

Çocukların gelişimi için aileler hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor. Özellikle çalışan anne babalar, gün boyu çocuklarından uzak kalmanın yanında onlar için endişe de duyuyorlar. Medyada yer alan gaddar bakıcı haberleri de bu endişeyi körüklüyor. Yerli bakıcıların çocuklarla iletişim kurması daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Ancak, aynı dili kullanan, temelde aynı kültürel tabandan gelen insanların çocuklarının başlangıçta yerli bakıcılarla daha çabuk iletişim kurması sadece çocuğun yanında bir büyüğün bulunmasından başka bir sorunu çözmüyor. Çocuğun gelişimine pozitif bir etki yaratacak gelişmeler yabancı bakıcılarla mümkün oluyor.

Yabancı bakıcı gündeme gelince de akla ülke seçimi geliyor. Son dönemde yabancı birisini çalıştırmak denilince akla Filipinli bakıcı bulma düşüncesi geliyor.

Neden Yabancı Bakıcı?

Yerli bir bakıcı, çocukla ilgilenmek ve onu tehlikelerden korumanın ötesinde fayda sağlamıyor.

Yabancı bir bakıcıyla büyüyen çocuklar;

  • Yabancı bir dil için iyi bir başlangıç yapabiliyor,
  • Farklı bir kültürü tanıyor,
  • Kurallara itaati öğreniyorlar.

Bu temel konuların yanında bakıcının milliyetine ve kişisel özelliklerine göre başka faydalar da sağlanıyor.
Bu nedenle imkânı olanlar bu üç temel konudan azami derecede istifade etmek için bir yabancı bakıcı ararken bunların arasından en iyisini de araştırıyorlar.

Filipinli Bakıcıların Özellikleri

Son zamanlarda, yabancı bakıcılar arasında Filipinlilerin tercih edildiği görülüyor. Filipinliler, tabiat olarak genellikle daha güler yüzlü insanlardan oluşuyor. Bu özellikleri çocukla iletişim kurmalarını kolaylaştırıyor.

Günümüzde teknolojinin dilinin İngilizce olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Gelişmeler dikkate alındığında İngilizcenin görünen gelecekte üstünlüğünü kaptırması beklenmiyor. Filipinler iki resmi dili olan bir ada devleti olarak dikkat çekiyor. Bu resmi dillerden birisi İngilizce ve eğitimli kesim çok iyi düzeyde İngilizce biliyor. Ülkemizin aksine Filipinlerden gelip bakıcılık yapmak isteyen gençlerin eğitim seviyeleri de yüksek oluyor. Bu durum çocukların küçük yaşta İngilizce öğrenmesini sağlıyor.

Çalışma disiplini açısından da Filipinli bakıcıların bariz farklı oldukları görülüyor.

Eğitimli bir bakıcının, çocuklara okuma alışkanlığı kazandıracağı hususunda da şüphe bulunmuyor. Filipinli bakıcı konusunda hizmet sunan firma, bakıcı konusunu ele alırken eğitimli olmasını da ön şart olarak sunuyor. Üstelik Filipinli bakıcı ücretleri de sanıldığı kadar bütçeyi zorlamıyor.

Filipinli Bakıcıları Nereden Bulabilirim?

Bakıcı bulmak, tesadüflere bırakılamayacak kadar mühim konular arasında yer alıyor. Yabancı bir bakıcı çalıştırmanın ilave yasal prosedürleri bulunuyor. Bu nedenle bu konuda uzmanlaşmış firmalardan hizmet almak gerekiyor. Sadece Filipinli bakıcı konusunda çalışan firma, yasal tüm prosedürlerde yanınızda yer alıyor. Size, Filipinli bakıcı konusunda uzman olan firmaya ulaşmak kalıyor.

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz bakıcılara ödenen paradan çok o paraya değip değmediği düşünülüyor. Filipinli bakıcılar tarafından büyütülen çocukların hayatlarının bir disiplin altına sokulduğu ve İngilizce öğrendiklerini de dikkate almak gerekiyor. Filipinli bakıcı fiyatları danışmanlık alınan firma ile görüşülmesi gereken hususlar arasında geliyor. Sağlıklı bilginin hizmeti veren firmadan alınacağını unutmadan, çocuğunuzun geleceği için yapacağınız ödemeyi firma ile irtibat kurarak öğrenmek gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap