1. Ana Sayfa
  2. Advertisement
  3. Rulman Ticaret Ağı – Sektörel Rulmanlar ve Fiyatları

Rulman Ticaret Ağı – Sektörel Rulmanlar ve Fiyatları

featured

Kuvvet aktarımı ve hareket transferi ile görevli olan rulmanlar ilk olarak elle yapılmış ve günümüzdeki haline 19. yüzyılın sonlarına doğru gelmiştir. Dönme hareketinin daha kolay olmasını sağlayan bu parçalar için rulman ticaret sektöründe yer alan firmalar tercih edilir. Kullanıma açık olan rulman çeşidi fazla olduğundan bu alanda faaliyet gösteren firmaların sayısı da yüksektir. Özellikle döner tabla rulmanı yaygın üretim ağına sahip olup 360 derece dönme kapasitesine sahiptir. Hareket kabiliyetleri yüksek parçalar olan bu rulmanlar kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Bunun haricinde bir de sistem rulman türleri vardır. Raylı sistem rulmanları olarak da ifade edilen bu parçalar adından da anlaşılacağı üzere tren sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.

Döner Tabla Rulmanı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Eksenel–radyal olarak da ifade edilen döner tabla rulmanı çift yönlü eksenel parçalardır ve radyal bir kılavuz rulmana vida ile monte edilmiştir. Kendi içerisinde bilyalı ve dişli döner tabla rulmanı olarak ikiye ayrılır. Bu ayrım yük taşıma kapasitelerine ve kullanım alanlarına göre yapılır.

Döner tabla dişli rulman son derece uygun maliyetlidir ve yüksek yük taşıma kapasitesi bulunur. Farklı pek çok sektörde kullanılabilen bu rulmanların takılması da oldukça basittir. Bakımının yapılması için gres yağı yeterli olmaktadır. Rulman ticaret ağında hizmet veren firmalarda bu rulmanın farklı çeşitlerine rastlamak mümkündür.

Bilyalı döner tabla rulmanı ise genellikle daha hafif yükler için kullanılır. Yapı itibariyle 4 noktadan temaslıdır ve tek sıra halindedir. Orta yükler için de kullanılan bu rulmanların 8 noktadan temaslı olanları da vardır. Bunlar için geçerli olan döner tabla rulman fiyatları ile firmalar arası farklılık gösterir.

Raylı Sistem Rulmanları ve Fiyatları

Demiryolu taşıtları için kullanılan raylı sistem rulman çeşitleri eğimli raylarda giden trenlerde meydana gelen eksenel yüklerin alınmasını sağlar. Demiryolu operasyonlarının güvenliği açısından da öneme sahip olan bu rulmanlar düzenli aralıklarla demonte edilir. Bundan dolayı demonte, denetim ve yeniden montaj aşamaları için güvenilir şekilde hizmet verilmesi gerekir. Çalışma sırasında daha verimli olması adına gelişmiş özelliklere sahip olarak rulman ticareti yapılır. Bu alanda üretim gerçekleştiren tüm firmaları tek bir çatı altında birleştiren Akar Rulman ihtiyacınıza uygun, kaliteli ve ekonomik rulman çeşitleri bulmanızı sağlar. Alanında öncü olan firma için daima müşteri memnuniyeti öncelikli olup bunun gerçekleşmesi adına yüksek kalitede ve uygun fiyatlı hizmet verilir.

 

Yorum Yap