1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Realme Q3 5G İlk Gününde Çatır Çatır Sattı

Realme Q3 5G İlk Gününde Çatır Çatır Sattı

Realme Q3 5G İlk Gününde Çatır Çatır Sattı

Realme’nin yeni  modellerinden Q3 5G çıkar çıkmaz yok sattı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde akıllı telefon sektörüne iki yeni üyesi Q3 5G ve Q3 Pro 5G modellerini kazandırdı.

Her iki modelde çıkar çıkmaz kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Q3 5G modelinin stokları saatler içerisinde adeta eridi. Realme ilk gün toplamda iki modelin 50.000 adetten fazla satışının gerçekleştirildiğini duyurdu.

5G destekli Realme Q3, Qualcomm’un SD 750G işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemciye ise 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı alternatifli RAM eşlik ediyor.

Realme Q3 5G İlk Gününde Çatır Çatır Sattı

6.65 inçlik IPS LCD ekran ile birlikte gelen cihazın 5000 mAh kapasiteli bataryası bulunuyor.

Cihazın arka tarafına göz gezdirmek gerekirse, burada bizleri 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP’lik makro kamera karşılıyor. Ön yüzeyine ise 16 MP’lik bir selfie kamerası konumlandırılmış.

REALME Q3 FİYATI

Realme’nin orta segmente hitap eden bu modelinin fiyatı oldukça uygun bir seviyede görünüyor. Cihazın Çin’deki çıkış fiyatı 170 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında şimdilik bir detay bulunmasa da geliş senaryosuna göre yorum yapacak olursak fiyatı Türkiye’de 3000 – 4000 TL arasında olacaktır.

Yorum Yap