PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım tarafından tanıtılan PTT Messenger Nedir ? Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu öncesi milli mühendislik ürünü olan Ptt Messenger uygulaması ile canlı olarak Hatayda bulunan Zeytin Dalı Harekat Merkezine bağlandı.

PTT mobil, mesajlaşma uygulaması PttMessenger’ı duyurdu. PttMessenger bilgi güvenliği açısından milli bir çözüm sunduğu için güvenli iletişim ile de dışa bağımlılğı gidermiş olacak. PttMessenger ile dosya ve medya gönderimi yapılabildiği gibi , lokasyon paylaşımı da gerçekleştirilebilecek.

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu öncesi milli mühendislik ürünü PttMessenger uygulaması ile canlı olarak Hatay’daki Zeytin Dalı Harekat Merkezine bağlanarak 2.Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile bir görüşme gerçekleştirdi. Operasyonda görevli askerlere başarılar dileyen Yıldırım , “Görüntü de bayağı net. Çözünürlüğü yüksek bir görüntü var. Bu da güzel bir ürün olduğunu gösteriyor. Pazar günü oralardaydık, gerekli bilgileri aldık” dedi.

Buradaki adresten PttMessenger’ın , İOS ve Android sürümü dışında masaüstü sürümüne ulaşabilirsiniz. Uygulama şuan için mobil platformlar ve masaüstü için kullanılabilecek olsada şuan içinb sadece Android’de APK şeklinde kullanılabiliyor.

PttMessenger’ın yakın zamanda aktif olarak tüm platformlarda olması bekleniyor.

avatar
  Subscribe  
Bildir