Market Geçiş Sistemlerinde Son Dönemde Yapılan Yenilikler Nelerdir?

 Market Geçiş Sistemlerinde Son Dönemde Yapılan Yenilikler Nelerdir?
Okunuyor Market Geçiş Sistemlerinde Son Dönemde Yapılan Yenilikler Nelerdir?

Market geçiş sistemi, geçiş kontrol sistemi olarak da bilinmektedir. Giriş ve çıkışları düzenlenmesi, bu noktadaki kişi sayısının artması için kullanılan sistemlerdir. Bel tipi turnikeler, manuel market turnikeleri, döner turnike ve kasa altlığı geçiş kapısı market geçiş sistemlerine örnek olarak verilebilir. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte market geçiş sistemlerinde de yenilikler yapılmaya başlanmıştır.

Market Geçiş Sistem Türlerindeki Yenilikler

Marketlerde yaygın olarak elektromekanik yapıda olan geçiş sistemleri kullanılsa da farklı sebeplerden dolayı diğerleri de tercih edilmektedir. Market geçiş sistem türleri ve ekstra yenilikler aşağıda sıralandığı gibidir.

1) Bel Tipi Turnikeler

Bel tipi turnikeler, en yaygın market geçiş sistemleridir. İsmini boyundan alan sistem, market içerisine geçiş yapanları kati bir şekilde sınırlandırılması nedeni ile tercih edilir. Bel tipi turnikelerde, üzerinden atlama olayının engellenmesi için normalde düz olan üst kısmına ekstra çıkıntılar eklenir.

2) Manuel Market Turnikeleri

Manuel market turnikeleri, el itimi ile çalışma prensibine dayanır. Çoğunlukla tek yönlü olmakla birlikte bazı marketlerde çift yönlü olanları da kullanılmaktadır. Çift yapraklı manuel market turnikeleri sonradan çıkmıştır. Ek olarak manuel market turnikeleri, sessiz dönüş sistemi özelliği sayesinde daha konforlu bir market alanı elde edilir.

3) Döner Turnike

Döner turnike, dönen çok sayıda koldan oluşur. Bu sayede geçen kişi sayısı sınırlandırılır. Manuel ya da otomatik döner turnike çeşitleri bulunmaktadır. Manuel olanlar geçen kişi tarafından döndürülür. Otomatik döner turnikeler ise belirli aralıklarla geçmek isteyen kişiyi algıladığında döner. Kartlı turnike sistemleri de otomatik döner turnikelere örneklerdendir. Sistemde geçerli kart, turnike üzerindeki kısma tutularak otomatik olarak geçiş sağlanır.

4) Kasa Altlığı Geçiş Kapısı

Kasa altlığı geçiş kapısı genellikle kasa yanına yerleştirilmesi nedeniyle bu ismi almıştır. Bazı marketlerde kapı giriş ve çıkışlarına monte edilir. İsteğe göre ayarlanabilen kasa altlığı geçiş kapıları, anketler için uygun stil ve boyutlarda üretilmektedir. Aynı zamanda marketin dekore edildiği tarz ve renklere uyum sağlayacak şekilde özelleştirilebilir. Kasa için yüksek seviye önlem sağlayan bu kapılar, kart ile açılıp kapanabilir şekilde gelişmiştir. Bu sayede yalnızca belirli kişiler tarafından kasaya ulaşım sağlanır. Estetik ve ergonomik yapıya sahip kasa altlığı geçiş kapısı, kısa sürede amaçlandığı gibi kurulabilir.

Gelişmiş ve Kaliteli Market Geçiş Sistemleri

End System ile gelişen teknolojiye ayak uyduran ve üst düzey kaliteye sahip market geçiş sistemlerinin kurulumu gerçekleştirilir. Son derece uygun fiyatlara, gerekli analiz çalışmaları tamamlanmış ve gelişmiş özellikleri barındıran market geçiş sistemlerini ihtiyaçlarına göre seçebilirsiniz. Yeni nesil sistemleri su geçirmezdir ve marketlerin iç ya da dış kısımlarında kullanılabilir. Geçişleri sınırlandırarak düzenleyen ve güvenli bir market alanı elde etmenizi sağlayan market geçiş sistemleri için End System’e endsystem.com internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Yazı Ekle