1. Ana Sayfa
  2. Advertisement
  3. Küçük Mutfakların Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Küçük Mutfakların Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

featured

Küçük bir alanı mutfak olarak kullanmanız gerekiyorsa tasarım noktasında daha fazla dikkatli olmanız gerekiyor demektir. Mutfak tasarımında özellikle birkaç hususa dikkat edilmesi durumunda küçük bir alanın da gayet kullanışlı bir form kazanmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken unsurları ise hemen sizlerle paylaşalım!

Nadir Kullanılan Eşyaları Mutfakta Tutmayın!

Kimi zaman son derece nadir kullanılan mutfak eşyalarını mutfaktan uzaklaştırmak gerekebiliyor. Şayet küçük bir mutfağa sahipseniz bu eşyaları mutfaktan çıkarmalısınız. Hamur açma makinesi, katı meyve sıkacağı gibi eşyaları buna örnek gösterebiliriz. Eğer bu malzemeleri ya da buna benzer mutfak ekipmanlarını çok sık kullanmıyorsanız mutfakta bulundurmanız da gerekmez.

Duvar Raflarından Maksimum İstifade Edin!

Mutfağınızda eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi için duvar raflarını da kullanmanız gerekir. Hatta küçük mutfaklarda duvar rafları ya da duvar askılarından maksimum düzeyde istifade etmeniz gerektiğini de belirtelim. Böylelikle mutfağınızda mevcut olan depolama alanlarını daha rahat kullanabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Ve Tavan Arasındaki Boşluğu Değerlendirin!

Çok sayıda kişi mutfak dolabının hemen üst kısmında yer alan boşluklardan faydalanmıyor. Oysa tavan ile dolap arasında kalan bu boşlukları da rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Bu alana fazla gıdaları koyabileceğiniz gibi ender kullandığınız mutfak malzemelerini de koyabilirsiniz. Böylece mutfak dolaplarının sık kullanılan alanlarına daha az eşya koyarak daha düzenli bir görünüm elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Mutfak Adası Tekerlekli Olmalı!

Küçük mutfaklarda ada kullanmak her zaman iyi bir fikir olmayabiliyor. Ancak mutlaka bir ada olmasını istiyorsanız tekerlekli olarak dizayn edilen ada çeşitlerini tercih etmenizde fayda var. Bu sayede mutfağı kullanırken adanın farklı bir yere taşınmasını da rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Olabildiğince küçük ölçülerde bir ada kullanmaya da özen göstermenizde fayda olacaktır.

Mevcut Mutfak Tasarımlarına Göz Atın!

Muhteşem bir mutfak tasarlamak için öncelikle mevcut mutfak tasarımlarına göz atmanızda fayda var. Bunun için de İntemamutfak.com.tr adresini ziyaret edin. Bu sitede mevcut mutfak tasarımlarını daha detaylı bir şekilde inceleyerek nasıl bir mutfak istediğinizi netleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kendi mutfak tasarımınızı çizme şansınızın da olduğunu belirtelim.

Yorum Yap