1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone 12 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!

iPhone 12 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!

iPhone 12 Tanıtıldı İşte Fiyatı ve Özellikleri!

Apple sonunda iPhone 12’yi resmen tanıttı.

Apple kullanıcılarının karşısına sonunda iPhone 12 ilr çıkyı. Hi, Speed sloganıyla etkinlik düzenleyen Apple, düzenlediği etkinlikte bu yılın ilk iPhone modeli, iPhone 12’yi kullanıcılarının beğenisine sundu.

İPHONE 12’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

iPhone 12, 6,1 inç’lik Super Retina XDR OLED bir ekranla geliyor. Cihazın boyutları daha önceki modellerden iPhone 11’den daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Ekran Ceramic Sheld ismi verile bir kaplama ile geliyor. Bu kaplama sayesinde daha dayanıklı bir deneyim sunuluyor. Beklenen özelliklerden biri de 5G özelliğiydi. 5G desteği iPhone 12 modelinde bulunuyor, akıllı veri modu sayesinde 5G ve LTE modları arasında geçiş yapılıyor.

iPhone 12, gücünü A14 Bionic işlemcisinden alacak. 5nm üretim sürecinden çıkan işlemci diğer akıllı telefonların işlemcilerine göre yüzde 50 daha hızlı çalışabilme yeteneğine sahip.

Cihazın kamera kurulumuna bakmak gerekirse tıpkı iPhone 11’de olduğu gibi çift kameraya yer verilmiş. iPhone 12, ultra geniş açılı 12 MP kameraya ve 12 MP geniş açılı kamerayı bünyesinde barındırıyor. Daha gelişmiş bir gece moduna sahip bu kameralar aynı zamanda gece modun da time-lapse videoları çekebiliyor.

Bildiğiniz gibi Apple artık iPhone modellerinde kutuda şarj adaptörü ve kulaklığa yer vermeyecek. Bu durum iPhone 12 içinde geçerli kutudan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmıyor. Kutudan yalnızca iPhone 12 şarj kablosu çıkıyor.

İPHONE 12’NİN FİYATI NE ?

iPhone 12, 799 dolardan başlayan bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap