En İyi ETS 2 Mod Seçimleri Ve Önemli Noktalar

 En İyi ETS 2 Mod Seçimleri Ve Önemli Noktalar
Okunuyor En İyi ETS 2 Mod Seçimleri Ve Önemli Noktalar

En İyi ETS 2 Mod Seçimleri Ve Önemli Noktalar

Çok uzun yıllar öncesinde piyasaya çıkmış olan Euro Truck Simülatör 2, bugün halen simülasyon oyunları içerisinde en fazla beğenilen serilerden birini oluşturuyor. Neredeyse 10 yıldır gerçek sürüş deneyimine yakın keyifli bir simülasyon oyununa ulaşmak için tercih edilen ETS 2, özellikle mod eklentileri sayesinde de çok daha keyifli bir hale geliyor. Bu nedenle öncelikle en iyi ve oyunu en keyifli hale getiren ets 2 mod tercihlerini bilmeniz ve bu konudaki önemli bilgilere ulaşmanız gerekiyor.

Örnek olarak 2020’nin ilk dönemlerinde yayınlanan oyun modları içerisinde yer alan Black Sea modu, çok uzun süre üzerinde konuşulmuş ve yüksek beğeni kazanmış modlar arasında yer alıyor. Çünkü oyuna yüklenen modlar sayesinde oyun çok daha gerçekçi bir hal alırken, kimi zaman araba kimi zaman ise otobüs kullanma gibi imkanlar da yer alıyor. Bilgisayar başında bir simülasyon oyunu ile uzun yol macerası yaşamak isteyen herkes için ets 2 modu seçenekleri teker teker incelenebilir.

ETS 2 Mod Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Euro Truck Simülatör 2 oyununu daha keyifli bir hale getirmek için mod seçimlerini yapmadan önce mod yükleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekecektir. Bu aşamada öncelikle bilgisayarınızda yüklü olan ETS 2 oyununun kapalı olması gerekmektedir. Sonrasında aşağıdaki listede de görebileceğiniz üzere eklemek istediğiniz modu internet sitesine veya Steam bağlantısını ulaşmanız gerekecektir.

Ardından “Bilgisayarım-Belgeler” klasörüne girmeniz, burada Euro Truck Simulator 2 klasörünü açarak sonrasında “mod” klasörüne girmeniz gerekecektir. İnternetten indirdiğiniz mod klasörü içerisinde yer alan “.scs” uzantıya sahip olan dosyayı alarak, açmış olduğunuz belgeler içerisindeki mod klasörüne kopyalamanız gerekir. Kopyalama işlemini tamamladıktan sonra ETS 2 oyununu açarak kullandığınız profili seçebilir ve sonrasında “profili düzenle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Profilinizin sağında “modlar” bölümünü göreceksiniz ve bu bölüm içerisinde oyuna yeni eklemiş olduğunuz modun üzerine gelerek bu moda tıklayıp aktif hale getirmeniz ve sonrasında da “uygula” butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinizde istediğiniz mod yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

2020 İçin ETS Mod Seçenekleri

2020 yılında halen oyuncuların keyifle tercih ettiği ve her gün oynamaya devam ettiği ETS 2 içerisinde tercih edilebilecek birçok güncel ve özel oyun modu yer alıyor. Bu nedenle liste içerisinde sunulmuş ets 2 mod seçenekleri arasından sizde tercihinizi gerçekleştirerek, bahsedilen şekilde oyununuza bir eklenti yapabilirsiniz.

1- ETS 2 Ferrari Modu

Bilindiği üzere oyunda sürekli bir şekilde standart araçlar yer alırken, bu araçları kısmen geliştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Ancak çok farklı bir araç ile karşılaşmak istiyorsanız Ferrari, Citroen, BMW veya Mercedes gibi markaları oyuna eklemek için bu modu tercih edilebilir.

2- ETS 2 TruckersMP Modu

Oyuncular tarafından çok sık şekilde tercih edilen ve beğenilen modlardan biri olan TruckersMP modu sayesinde online ortamda avantajlar elde edebilirsiniz. Çünkü bu mod içerisinde günlük olarak internet üzerinden yaklaşık 3 milyon gibi bir oyuncu çevrimiçi oynamayı tercih ederken, diğer oyuncularla birlikte oynama imkanınız yer almaktadır. Bu modun kullanılması ile birlikte diğer oyuncular ile telsiz vasıtasıyla konuşabilir ve keyifli anılar paylaşabilirsiniz. Modu aktif hale getirebilmeniz için modun kendi web sayfasında bir üyelik açmanız ve sonra indirme paketini otomatik olarak kurmanız gerekecektir.

3- ETS 2 Google Maps Modu

Harita konusunda oyunda çok daha keyifli bir görsellik elde etmek için oyun için navigasyonu aktif hale getirmek açısından Google maps modu tercih edilebilir.

4- ETS 2 Karadeniz Modu

Karadeniz bilindiği üzere Anadolu’da trafik açısından en keyifli ve doğal güzelliklere sahip yollar arasında gösterilmektedir. İlk kısımda da belirtildiği üzere 2020 yılının en önemli modlarından biri olarak Black Sea modu, en keyifli eklentilerden biri olarak gösterilmişti. Bu mod sayesinde İstanbul Avrupa Yakası’nda gerçekçi detaylar ile Karadeniz’in keyfini yaşayacak bir sürüş deneyimi elde etmeniz mümkün olmaktadır. Bu mod özellikle Türk oyuncular tarafından en çok tercih edilen modlar arasında yer alıyor.

5- ETS 2 BDF Renk

Bu mod sayesinde de oyunda değişen renkler ile birlikte araçlar elde edebildiğiniz gibi oyunda da renklendirmeler sağlayabiliyorsunuz. Aslında oyunda gerçekliği artırmak açısından en çok kullanılan modlardan biri olarak görülüyor.

6- Promods Ve Paketler

Oyun için çıkarılan modlar arasında en popüler yapılardan birine sahip olan Promods, aslında daha gerçekçi ve detaylı yollar için tercih ediliyor. Çoklu oyuncu desteği bulunmak ile birlikte bu mod sayesinde oyun içerisinde İngiltere-Avrupa yolculukları, Filistin ve İsrail gibi yolculuklar sağlanabiliyor.

7- ETS 2 Otobüs Modu

Sürekli bir şekilde kamyon ile seyahat etmekten sıkıldıysanız, Euro Truck Simülatör 2 oyununda tır kullanmak yerine otobüs kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren birçok farklı otobüs firmasının özel bir şekilde tasarlanmış otobüsleri oyun modu içerisinde yer alırken, galeriden otobüs satın alma imkanı yer alıyor. Sonrasında iş kabul etmek için farklı şirketler ile görüşme ve anlaşma gerçekleştirilebilir.

8- Kış Modu

Son tercihlerden biri olarak Froxy ismine sahip bir geliştirici tarafından hazırlanan bu mod sayesinde oyunda sürekli kış şartları elde etmeniz mümkün olacaktır. Oyuna gerçekçi bir yan sunan bu mod, sürüş sırasında da daha zor şartlar ile karşılaşmanızı yani patinaj veya kayma gibi zorluklarla karşılaşmanızı sağlıyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle